Печати

ГУАРАНА

Напишано од Велнес тренер. Posted in Хербалајф клеточна исхрана

Гуараната е билка што расте во некои предели на амазонските прашуми и Индијанците во Јужна Америка со векови ја користат поради нејзините терапевтски, енергетски и освежувачки својства. Направена со помош на најмодерната технологија и во комбинација со други лековити билки целосно со право го носи називот „еликсир на младоста и долговечниот живот“. 

 1. Го забавува стареењето на клетките.
 2. Спречува појава на артериосклероза и несакани кардиоваскуларни промени.
 3. Го прочистува крвотокот, ја подобрува циркулацијата и на тој начин ги намалува невралгиите, мигрената, главоболките и ментруалните проблеми.
 4. Ја регулира работата на цревата.
 5. Претставува добар диуретик (го подобрува и го забрзува излачувањето).
 6. Ја зголемува концентрацијата и го подига енергетското ниво во организмот, го ублажува заморот и ја враќа силата.

За жал, повеќето знаеме дека Гуарана е некаков енергетски пијалок во лименка, кој можеме да го најдеме во продавниците. Кликнете на фотографијата десно и прочитајте повеќе за билката Гуарана, од која Herbalife ја произведува својата Гуарана.

Печати

Formula 1 шејк - заменски оброк

Напишано од Велнес тренер. Posted in Хербалајф клеточна исхрана

Ако во текот на една година, секој свој ден го започнете со квалитетен, хранлив појадок, како што е Herbalife Formula 1 шејкот, ќе бидете спремни за сите предизвици кои денот ви ги носи - во добра форма, сити и полни со енергија. Хербалајф Формула 1 шејкот е осмислен и направен од врвни научници, стручњаци за исхрана и тој претставува урамнотежен и оптимален оброк, кој е многу вкусен и може лесно да се вклопи во вашиот начин на живот.

Хербалајф Формула 1 шејкот е оптимален оброк кој може да се користи за контрола на тежината или само за одржување на урамнотежена исхрана, што на милиони луѓе во светот им помогнало да постигнат резултати на кои се навистина горди.

Печати

HERBALIFELINE

Напишано од Велнес тренер. Posted in Хербалајф клеточна исхрана

Herbalifeline Omega-3Не се сите масти што ги внесуваме штетни за организмот. Познато е дека масните киселини Омега-3 и Омега-6 го намалуваат ризикот од срцеви заболувања и го спуштаат крвниот притисок. Меѓутоа, односот меѓу Омега-6 и Омега-3 во нашата исхрана е неурамнотежен (20:1). Сувата кожа е вообичаен сигнал дека има недостиг од масни киселини.

Herbalifeline е посебен производ во кој се интегрирани масните киселини Омега-3, селенот, витаминот Е, глогот, октакосанол – јагленородна органска молекула од масло на пченични ’ркулци и повеќе од 20 видови морски липиди.

 1. Ги храни срцето, артериите, зглобовите и коските
 2. Ја зголемува бистрината на умот, ја подобрува координацијата и способноста за учење
 3. Го зајакнува имунолошкиот систем,
 4. Заштитува од појавата а често помага и во лекувањето на крвните и срцевите заболувања, дијабетесот, ракот, кожните болести, псоријазата, ревматичниот артритис...

Начин на употреба: 1-3 гел бонбони.

Печати

Програма за контрола на тежината

Напишано од Велнес тренер. Posted in Хербалајф клеточна исхрана

Околу 1,6 милијарди луѓе во светот денеска имаат прекумерна телесна тежина, а од нив околу 400 милиони се со покачени маснотии во крвта. Доколку сакате да направите нешто за себе и да ја надминете оваа ситуација, еве наш предлог. Направете комбинација која најмногу ќе им одговара на вашите потреби и начин на живот:

 

Изберете друга целна прграма од кругот на интелигентна исхрана:


Поврзани написи:

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана
>