Печати

Formula 1 шејк - заменски оброк

Напишано од Велнес тренер. Posted in Хербалајф клеточна исхрана

Ако во текот на една година, секој свој ден го започнете со квалитетен, хранлив појадок, како што е Herbalife Formula 1 шејкот, ќе бидете спремни за сите предизвици кои денот ви ги носи - во добра форма, сити и полни со енергија. Хербалајф Формула 1 шејкот е осмислен и направен од врвни научници, стручњаци за исхрана и тој претставува урамнотежен и оптимален оброк, кој е многу вкусен и може лесно да се вклопи во вашиот начин на живот.

Хербалајф Формула 1 шејкот е оптимален оброк кој може да се користи за контрола на тежината или само за одржување на урамнотежена исхрана, што на милиони луѓе во светот им помогнало да постигнат резултати на кои се навистина горди.

Како омилена замена за оброк (или надоместување на оброк), за многу луѓе Хербалајф Формула 1 шејковите, не само што содржат урамнотежени количини на есенцијалните хранливи материи за оптимален и хранлив оброк, туку дополнително може да ги прилагодите и на своите потреби.

Додадете го своето омилено овошје, јаткасти плодови, јогурт, сок, цедено овошје, оризово или соино млеко и секој ден може да направите различен вкусен оброк.

Еве неколку факти за Хербалајф Формула 1 шејковите:

 • Научно е докажано дека Хербалајф Формула 1 шејкот делува на контрола или одржување на телесната тежина кога се користи во рамките на оптимален, активен начин на живот.
 • Хербалајф Формула 1 шејкот го контролира бројот на калории кои ги внесуваме: содржи помалку од 220 калории по порција, кога е направен со неполномасно млеко, па така ја олеснува контролата на калориите внесени во текот на еден ден.
 • Хербалајф Формула 1 шејкот содржи урамнотежена комбинација на соин протеин и јаглехидрати од растително потекло, па помага долго да останете сити и лесно да ја одржувате енергијата во рамките на програмата за контрола на тежината или урамнотежена исхрана.
 • Хербалајф Формула 1 шејкот содржи многу есенцијални витамини и минерали и да го олесни дополнителното нивно внесување, во рамките на дневно препорачаните количини.

Шесте вкуса на Хербалајф Формула 1 шејкот ни даваат разновидност:

 • Ванила, јагода и тропско овошје за шејк со специфичен вкус.
 • Чоколадо и бисквити со крем за љубителите на слатки.
 • Капучино за оние кои денот сакаат да го почнат со вкус на кафе.

Поседуваме безброј превкусни рецепти на шејкови. Контактирајте не за да пробате еден од нив.

Хербалајф Формула 1 шејкот доаѓа во практично пакување од 550gr (40 порции), идеално за спремање дома или на вашето работно место.

Хербалајф Формула 1 шејкот е темелот на нашите програми за исхрана. Целосно избалансиран и научно формулиран оброк составен од високо квалитетни протеини од соја, добри јагленохидрати, 23 витамини и минерали, аминокиселини и растителни влакна, дизајнирана така што директно ги исхранува клетките во организмот. Хербалајф Формула 1 шејкот е најквалитетната и најсигурната храна на денешнината.

Протеинот од соја е висококвалитетен протеин од растително потекло што во себе не содржи масти. Бројни научни истражувања докажуваат дека протеинот од соја е корисен за одржување здравјето на срцето во рамките на оптималниот начин на живот. Дневен внес на најмалку 25 грама протеин од соја помага во намалувањето нивото на холестерол во крвта. Протеинот помага да се ублажува чувството на глад и да се одржува здрава немасна мускулна маса. Желбата да изедете уште нешто иако веќе сте внесле доволен број калории најчесто е сигнал дека организмот не ги добил сите потребни хранливи материи, односно, добил т.н. „празни калории“ (од засладени сокови, чипс, смоки и други „грицки“,чоколади и други слатки, како и од т.н. „брза храна“). Еден оброк Формула 1 шејкот содржи 10,6 гр. протеини од соја.

Својства на Хербалајф Формула 1 шејкот:

 1. Создава чувство на ситост и задоволство и му дава енергија на организмот.
 2. Претставува добар извор на растителни влакна.
 3. Богат е со витамини и минерали, меѓу кои и антиоксидансите А, Ц и Е, кои помагаат при заштита на клетката од штетните влијанија на загадениот воздух, водата и храната.
 4. Содржи Aminogen®, откритие во технологијата на ензимите, којшто ја подобрува апсорпцијата на протеините од храната.
 5. Кога се користи во спрега со немрсна и нискокалорична храна, може да помогне да се намали нивото на холестерол во крвта.
 6. Претставува комплетна замена за оброк, а нејзините висококвалитетни состојки ги задоволуваат сите потреби на организмот.
 7. Изберете си вкус: ванила, јагода, чоколадо, капучино, тропско овошје, кекси со крем. Кој сладолед ви е омилен ?

Начин на употреба за намалување килограми - топење на масни наслаги:

 1. Појадок: 2 супени лажици на Формула 1 и 1-2 лажици Протеински додаток се раствораат во 2,5 дл течност (млеко до 1,5% масленост, овошен сок или јогурт без додатоци на шеќер); додадете овошје по желба.
 2. Ручек: избалансиран традиционален оброк по избор.
 3. Вечера: 2 супени лажици на Формула 1 и 1 лажица Протеински додаток се раствораат во 2,5 дл течност; додадете овошје по желба.
 4. Меѓуоброци: овошје и зеленчук.

Важно: секој од нас има различни дневни потреби за храна; кој е идеалниот начин за ваш одличен резултат и добро чувство, знаеме ние. Контактирајте не за индивидуална препорака и прилагодена програма за исхрана за ваша идеална форма.

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана
>