Печати

HERBALIFELINE

Напишано од Велнес тренер. Posted in Хербалајф клеточна исхрана

Herbalifeline Omega-3Не се сите масти што ги внесуваме штетни за организмот. Познато е дека масните киселини Омега-3 и Омега-6 го намалуваат ризикот од срцеви заболувања и го спуштаат крвниот притисок. Меѓутоа, односот меѓу Омега-6 и Омега-3 во нашата исхрана е неурамнотежен (20:1). Сувата кожа е вообичаен сигнал дека има недостиг од масни киселини.

Herbalifeline е посебен производ во кој се интегрирани масните киселини Омега-3, селенот, витаминот Е, глогот, октакосанол – јагленородна органска молекула од масло на пченични ’ркулци и повеќе од 20 видови морски липиди.

 1. Ги храни срцето, артериите, зглобовите и коските
 2. Ја зголемува бистрината на умот, ја подобрува координацијата и способноста за учење
 3. Го зајакнува имунолошкиот систем,
 4. Заштитува од појавата а често помага и во лекувањето на крвните и срцевите заболувања, дијабетесот, ракот, кожните болести, псоријазата, ревматичниот артритис...

Начин на употреба: 1-3 гел бонбони.

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана
>