Печати

FORMULA 2 – МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

{mosimage}Современиот стресен начин на живот и загадената околина претставуваат дополнителна причина поради која секојдневно треба да обезбедуваме правилен внес на хранливи материи. Во процесот на контрола на тежината, што автоматски подразбира намалување на калорискиот внес, го намалуваме и внесот на потребните витамини и минерали. Секој витамин и минерал игра многу важна улога во одржувањето на здравјето, така што Формула 2 претставува многу важен производ којшто ја воспоставува природната рамнотежа на витамините и минералите во организмот.

Формула 2 го содржи потребното дневно количество витамини и минерали

 • Витамините А и Ц – зголемување на имунитетот
 • Витамините А и Д – раст и обнова на кожата
 • Витамините Б – претворање на храната во енергија
 • Магнезиум – одржување на густината на коските
 • Јод – контрола на метаболизмот
 • Хром – го подобрува дејствувањето на инсулинот

 

Богата со витамин А (за подобра кожа, вид, нормален раст на новите клетки...) и посебно со витамините Б1 и Б12 (за природно функционирање на нервниот систем, нормален раст, плодност, пробава кожа, метаболизам на белковините и развој на еритроцитите), калцијум којшто ги чува коските, железо за одржување на здрава крв...

Се бори против стресот и го релаксира организмот, ги отстранува уморот и депресијата.

Начин на употреба: 1 брикета пред секој оброк.

Поврзани написи:

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана