Печати

FORMULA 3 – ПРОТЕИНСКИ ДОДАТОК

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

{mosimage}Во настојување да го изгубат вишокот килограми и масните наслаги во пределот на струкот и на колковите, многу луѓе едноставно почнуваат да гладуваат.

Овој начин на намалување на калорискиот внес може да доведе до недостиг од витални хранливи материи во организмот и не само да го наруши здравјето, туку да доведе и до нерамнотежа што предизвикува забавување на процесот на губење на вишокот тежина и масни наслаги, дури може да доведе и до дебелеење. Дневно.

Оваа појава се нарекува јо-јо ефект. Набргу по престанувањето на таквата диета се враќаат килограмите, а често се случува да се добијат и повеќе килограми отколку што биле симнати. Потоа следува нова диета и повторно враќање на килограмите... Како резултат на тоа, оној што држи вакви диети станува сè подебел. За да го прекинете овој опасен затворен круг, треба телото секојдневно да го храните со потребното количество квалитетни протеини!

Месото, рибата, млечните производи, лешниците, бадемите и оревите се извор на протеини во исхраната. Меѓутоа, оваа храна истовремено содржи и премногу масти. Производот Формула 3 претставува безмасен, практичен извор на квалитетни протеини. Својства на Формула 3:

 1. Содржи протеини од соја, богати со изофлавини што одржуваат здраво ниво на холестерол
 2. Не содржи масти, шеќери, јагленохидрати, холестерол, сол, квасец, лактоза, засладувачи, вештачки бои ниту ароми
 3. Лесно се топи во секој напиток, студен или топол
 4. Одличен производ за секој оној што сака да создаде мускулен тонус, да го одржува или да го зголемува, како и за секој што не внесува доволно протеини од месо, риба и од млечни производи.

Начин на употреба: 1-2 супени лажици од Протеинскиот додаток се мешаат со Формула 1 шејк или со која било друга храна (овој производ има неутрален вкус)

Поврзани написи:

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана