Печати

FIBRE&HERB – РАСТИТЕЛНИ ВЛАКНА

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

{mosimage}Лошите навики во исхраната, стресното темпо на живот, бучавата и загадената околина на организмот му ги одземаат виталните хранливи состојки и доведуваат до заслабнување на нашиот имунитет. Кај повеќето од нас систем за варење на храната не функционира правилно и природно, па така, поради неквалитетната пробава и апсорпција, хранливите состојки не стигнуваат до клетката, а со тоа клетката не ја добива потребната енергија. Последиците на оваа појава се заморот, нервозата, раздразливоста, немирот, таложењето масни наслаги, зголемената телесна тежина, разни болести...

Овој производ помага во отстранувањето на отпадните материи и токсините од организмот. Во 8 брикети има околу 3-4 гр. корисни растителни влакна. Недостигот од растителни влакна доведува до појава на голем број болести на современиот начин на живот („мрзливи црева“).

Најчесто јадеме преработената храна којашто содржи ограничено количество влакна. Својства на Fibre&Herb:

 1. Збогатен со растителни влакна, 17 видови тревки и лековити билки, јаболков оцет...
 2. Ја регулира работата на желудникот, на цревниот тракт и на бубрезите.
 3. На природен начин ја чисти и ја ревитализира цревната флора.
 4. Придонесува кон подобра апсорпција на хранливите состојки и исфрлање на отпадните и штетни материи.

Начин на употреба: по 2 брикети пред секој оброк (трипати дневно)

Поврзани написи:

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана