Печати

FORMULA 4 – МИНЕРАЛЕН КОМПЛЕКС СО ВИТАМИН C

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

{mosimage}Посебна смеша од минерални соли на калциум, калиум, магнезиум, железо и витамин C, којашто го подобрува врзувањето на штетните материи што преку храната, пијалаците и вдишувањето загаден воздух ги внесуваме во организмот. Ја подобрува размената на материите и го забрзува исфрлањето на отровите од организмот.

Овој производ го поправа изгледот на кожата онаму каде што во масното ткиво се наталожила вода и отпадни материи (целулит). Со воспоставувањето природна рамнотежа на водата во организмот и со елиминација на отпадните материи добиваме мазна и еластична кожа. За борба против целулитот потребно е и редовно да ја масирате кожата со фротирска ракавица, да пиете доволно вода, а што помалку кафе и чај.

Својства на Формула 4:

 1. Содржи минерални соли во оптимални дневни дози. Посебно е збогатен со витамин C кој има важна улога во формирањето и одржувањето на здравјето на забите и на коските. Билката Bochu и боровинките во прав помагаат да се спречи задржување на водата во организмот. Билката Couch Grass дејствува како антиоксиданс и ги ублажува иритациите. Брадата од пченка е состојка со смирувачко дејство.
 2. Помага во борбата против анемиите.
 3. Го забрзува зараснувањето на раните.
 4. Го намалува стресот.
 5. Ја зголемува отпорноста кон инфекции. Го зголемува имунитетот.

Начин на употреба: по 1 брикета пред секој оброк (трипати дневно).

Поврзани написи:

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана