Печати

CELL ACTIVATOR – АКТИВАТОР НА КЛЕТКИТЕ

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

{mosimage}Кога секојдневно консумираме преработена храна нашето тело однатре изгледа како сунѓер по темелно чистење на шпоретот. Виталната, животна енергија не е способна лесно и непречено да струи низ такво тело.

Cell Activator е уникатен производ на Herbalife што ја поттикнува природната ревитализација, но тоа го прави на специфичен начин – помага во создавањето и искористувањето на енергијата во секоја од милијардите клетки од кои е изградено нашето тело. Психичкиот и емотивниот стрес ги трошат залихите на витаминот Б и на другите хранливи материи. Освен тоа, витаминот Б се раствора во вода и затоа треба секојдневно да го внесуваме овој витамин и да пиеме доволно вода. Со Cell Activator вашиот организам целосно ќе ги користи хранливите материи од вашата класична исхрана.

 

Cell Activator е научно формулиран производ, комбинација од витални хранливи материи и посебно одбрани билки, дизајнирана со цел да го поддржува и да го унапредува Кребсовиот циклус (циклус на лимонска киселина).

 1. Јаболков оцет, лимонска киселина, минерали: цинк, манган, бакар;
 2. Лута пиперка – содржи капсаицин за кој се верува дека помага за подобра апсорпција и асимилација на хранливите материи од храната, а може да има и ефект на термогенеза;
 3. Cholorela (зелена алга) богата со биоприфатливи витамини и минерали, растителни протеини, бета-каротин и хлорофил. Извонреден чистач на организмот.
 4. Cordyceps (печурка) – помага во создавањето енергија во АТП форма; ја зголемува енергијата и издржливоста на организмот; традиционално се кориси во Кина.
 5. Aretic root (Rhodiola) – поларна билка што го потпомага одржувањето рамнотежа во телесните системи, помага во создавањето позитивното раположение;
 6. Lactoferrin – природен протеин од сурутка, се добива од млеко;
 7. Витамини Б1, Б2 и Б6 – витални хранливи состојки што му се потребни на организмот при производство на енергијата.

Начин на употреба: по 1-3 капсули со или по секој оброк (трипати дневно), за да ги искористите дигестивните ензими што се достапни кога во желудникот има храна.

Cell Activator е особено важен за вегетаријанците кај кои е осиромашен внесот на витамин Б зашто не јадат месо.

Поврзани написи:

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана