Печати

ROSE OX

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

{mosimage}Rose Оx е екстракт од рузмарин (и самиот одличен антиоксиданс), специјално комбиниран со други антиоксиданси и лековити билки, како што се екстракт од брокула, зелка и морков што се богати со хранливи материи, екстракт од куркума којашто содржи витамин Ц и Е и екстракт од домат, исто така богат со витамин Ц. Rose OX содржи и железо, магнезиум и цинк. Оваа ексклузивна формула го зголемува дејството на природните антиоксиданси што се наоѓаат во овошјето и зеленчукот. Rose Оx припаѓа на најновата генерација антиоксиданси и е прв антиоксиданс со продолжено каскадно дејство. Се препорачува кај луѓето што најчесто не успеваат да јадат доволно овошје и зеленчук и кај оние што се изложени на прекумерни количества токсини како што се кофеинот, алкохолот и загадувачите од околината.

 1. Го зајакнува имунолошкиот систем – ја зголемува отпорноста на отрови, зрачење, бактерии, вируси, трауми, стрес и дегенеративни процеси
 2. Го спречува создавањето масни наслаги во артериите, ја спречува појавата а често помага и во лекувањето на крвните и срцеви заболувања, дијабетесот, ракот, пулмолошките и очни заболувања, анемијата, многуте инфекции...

Начин на употреба: 1 брикета дневно со главниот оброк. Лицата изложени на поголеми физички напори и на големи стресови може да го употребуваат и почесто.

Поврзани написи:

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана