Печати

ROSE OX

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

{mosimage}Rose Оx е екстракт од рузмарин (и самиот одличен антиоксиданс), специјално комбиниран со други антиоксиданси и лековити билки, како што се екстракт од брокула, зелка и морков што се богати со хранливи материи, екстракт од куркума којашто содржи витамин Ц и Е и екстракт од домат, исто така богат со витамин Ц. Rose OX содржи и железо, магнезиум и цинк. Оваа ексклузивна формула го зголемува дејството на природните антиоксиданси што се наоѓаат во овошјето и зеленчукот. Rose Оx припаѓа на најновата генерација антиоксиданси и е прв антиоксиданс со продолжено каскадно дејство. Се препорачува кај луѓето што најчесто не успеваат да јадат доволно овошје и зеленчук и кај оние што се изложени на прекумерни количества токсини како што се кофеинот, алкохолот и загадувачите од околината.

  1. Го зајакнува имунолошкиот систем – ја зголемува отпорноста на отрови, зрачење, бактерии, вируси, трауми, стрес и дегенеративни процеси
  2. Го спречува создавањето масни наслаги во артериите, ја спречува појавата а често помага и во лекувањето на крвните и срцеви заболувања, дијабетесот, ракот, пулмолошките и очни заболувања, анемијата, многуте инфекции...

Начин на употреба: 1 брикета дневно со главниот оброк. Лицата изложени на поголеми физички напори и на големи стресови може да го употребуваат и почесто.