fbpx
13 C
Skopje, MK
понеделник, 18 февруари, 2019 г. | Телефон за нарачка на Хербалајф 078246811
дома Појадок - најважниот оброк во денот

Појадок - најважниот оброк во денот

Формула 1 шејк – комплетен оброк во чаша со неодолив вкус

Ако во текот на една година, секој свој ден го започнете со квалитетен, хранлив појадок, како што е Herbalife Formula 1 шејкот, ќе бидете спремни за сите предизвици кои денот ви ги носи - во добра форма, сити и полни со енергија. Хербалајф Формула 1 шејкот е осмислен и направен од врвни научници, стручњаци за исхрана и тој претставува урамнотежен и оптимален оброк, кој е многу вкусен и може лесно да се вклопи во вашиот начин на живот.

Хербалајф Формула 1 шејкот е оптимален оброк кој може да се користи за контрола на тежината или само за одржување на урамнотежена исхрана, што на милиони луѓе во светот им помогнало да постигнат резултати на кои се навистина горди.

Што треба да обезбеди правилен појадок?

Идеален појадок. Вистински почеток на денот.

Секојдневно, денот го започнуваме со појадок. Многумина забораваат на овој оброк, па првиот оброк им е на пладне или попладне, а дотогаш кафенце, грицки, некое чајче, парченце овошје...

Клучна здрава навика во исхраната е појадокот, во првиот час од будењето во денот. Што е тоа правилен појадок ? Одговорот е едноставен.

Правилен појадок - избалансиран оброк, кој ги содржи сите витални макро и микро нутриенти, вода, а обезбедува:

{access Public}За да го прочитате целиот напис, регистрирајте се тука или најавете се од десната страна, доколку сте веќе регистрирани. Достапно само за регистрирани членови на нашиот сајт.{/access}

Кој оброк во денот е појадок ?

Едно од прашањата кои не мачат и од кои глава не боли секој ден е „Што за појадок денес ?“ И уште едно, можеби ова е побитно од претходното „Кој е најдобриот појадок за да ослабам?“ Ајде поинаку да се прашаме, „Треба ли да јадам наутро, претпладне?“; „Правилно ли е да јадам...“ итн. Но, првото...

За разликата меѓу shake (шејк) и smoothie (смути) – дел 2

Што е поздраво – смути или шејк ? Дали треба да си правите свои смутија и шејкови ? Што да изберете во ресторан или смути бар ? Одлука: шејк или смути ? Во нашиот прв дел од оваа сторија го најавивме вториов на овие прашања. Што е поздраво - смути или шејк И двете опции се...

Најважниот оброк-појадокот во различни региони во светот

За појадок се смета првиот оброк кој го јадеме кога ќе станеме од спиење, и најчесто не го јадеме рано наутро, пред да почнеме со редовните дневни активности. Појадуваме за време на пауза или по неа. А до тогаш поминуваат повеќе од 1 час од будењето. Храната која се јаде за појадок во различни региони...