РУБРИКА: Рецепти

Чоко-боко појадок

Чоко-боко појадок coko-boko pojadok

Колку често го прескокнувате појадокот само за да јадете нешто против вашата желба за време на ручекот? Појадокот е најважниот оброк во денот со причина 👆. Урамнотежениот појадок, кој е единствениот совршен појадок во светот, му ја дава на телото потребната енергија за денот. 💪 Нашиот чоко-боко појадок Формула 1 шејк ни дава одлична основа [ … ]

Овесен колач со путер од кикирики и џем

peanut butter jam protein oernight oats Овесен колач со путер од кикирики и џем

Состојки 2/3 шољи овесни снегулки1 лажица Herbalife протеински напиток во прав – купи тука2 мали лажици путер од кикирики 2 1/2 мали лажици чиа семе90 мг стевиа1 шоља замрзнати малини3/4 шоља незасладено бадемово млеко Како се подготвува Изматете го Herbalife протеинскиот напиток во прав во бадемовото млеко додека не се изедначи. Додадете овес, 1/2 лажица [ … ]

Вкусен појадок со бадеми и боровинки

Вкусен појадок со бадеми и боровинки vkusen pojadok so bademi i borovinki

Сите веќе знаат колку е важен појадок. А за мене, покрај што е важен како оброк по калории и состав, важно е да биде вкусен. За да ни тргне денот 🙂 Направете си го овој превкусен појадок. Потребни состојки: 2 топки (26 g) Herbalife Формула 1 мешавина за шејк со вкус на јагода, купи тука1 [ … ]

Чоколадни бомбици

cokoladni-bombici

Уживајте без себе обвинување за овие прекрасни чоколадни бомбици од чоколадо со путер од орев. Состојки:2 топки (26 g) Формула 1 чоколада со вкус на шејк со вкус2 лажици темно чоколадо⅓ чаша путер од ореви1 ½ лажица ленено брашно3 лажици кокосово брашно2 лажици мед Како се прави: Измешајте путер од ореви, мед, лен, Формула 1 [ … ]

Протеинско парфе со боровинки

Proteinsko parfe so borovinki Протеинско парфе со боровинки

Освежителен комплетен заменски оброк подготвен од Formula 1 Vanilla Creme шејк, млеко со ниска масленост и свежи боровинки. Еве како да го подготвиш. Уживај во вкусот Порција: за 1 лице Потребно време за приготвување: 10 минути Потребно: 2 мерици Herbalife Nutrition Formula 1 со вкус на Vanilla Crème 170 g кисело млеко со ниска масленост [ … ]

Вкусен шејк – пита од јаболка

Формула 1 шејк со вкус на Spiced Apple

Го обожуваш вкусот на пита од јаболка ? Еве ти рецепт овој вкус да го уживаш секој ден, со инстант шејк оброк.

Домашно млеко од бадеми

domasno mleko od bademi, домашно млеко од бадеми

Нетолерантни на лактоза, а ти фали млеко ?
Направи си домашно млеко од бадеми!

Сезонски омилен зеленчук: домат и пиперка

sopska salata шопска салата

Омилен оброк во овој период од годината е салата од домат и пиперака, во комбинација со сирење, кромид, маслиново масло, оцет, но и со домашна ракиичка, мастика или узо. Да, ги имаме овие продукти преку целата година, од под фолија. Но ќе се согласите со нас дека највуксни се оние извадени од нива, без фолија, [ … ]

Банана палачинки: ненадминат вкус

Палачинки со банана banana pancakes

Палачинките се оброк кој го обожуваат и децата и возрасните. Замислете, банана палачинки… Сите се радуваме кога ќе изедеме палачинка. Замислете, и палачинката може да биде здрав оброк, во комбинација со формула 1 шејк. Еве како. Ова е рецепт за подготовка на високохранлива палачинка во чиј состав основата е Формула 1 шејк од Herbalife Nutrition. [ … ]

Златни филети од лосос

Златни филети од лосос

Што се ни е потребно за овој превкусен оброк „Златни филети од лосос“: 4 филети од лосос (по околу 150 г) 100 г крем-сирење 60 г палента (пченкарно брашно) 1 лажица власец 1 лажица магдонос 2 лажици рендан пармезан Малку лимон Како се подготвува ? Загрејте ја рерната на 180 степени. Ставете ги палентата, власецот, [ … ]

Ресана смути со чиа семки

Смути со чиа семки и формула 1 шејк чоколадо

Направете си превкусно смути со чиа семки. Еве како: Во чаша налеваме вода и ги додаваме чиа семките. Нека одстојат 15-20 минути. Во чашата на Нутрибулет ги ставме излупените киви и излупеното јапонско јаболко. Соединуваме. Тука ги додаваме чиа семките заедно со водата. Соединуваме. Наша препорака е да додадеме и 2 лажици шејк со вкус [ … ]

Брза погача со сирење

pogaca

Традиционално, нашите трпези за разни прослави, слави, родендени и други поводи се полни со разновидна храна, а често погачата е секогаш присутна. Покрај многуте рецепти за погачи, еве уште една брза, но многу убава погача. Во длабок сад се ставаат сите течни состојки за тестото, се матат со жица, потоа се додава квасецот (издробен), шеќерот [ … ]

Сознанија за јагодите

Јагодите се се повеќе дел од новите светски научни истражувања, поврзани со здрајето на луѓето. Една од причините е што јагодите се сметаат за едно од овошјата што имаат силни антиоксидантни својства. Бројните придобивки за здравјето произлегуваат од богатата хранлива вредност и комбинацијата од хранливи состојки во јагодите. Дел од сознанијата за јагодите ги пренесуваме [ … ]