Формула 1 шејк со вкус на Banana Cream

Неверојатно добар Формула 1 шејк со егзотичен вкус

2,200 ден

Кажете му добре дојде на новиот заменски оброк со фантастичен вкус на крем од банани, што помага за намалување и регулирање на телесната тежина*. Богат е со протеин што придонесува за одржување и раст на мускулната маса. Ф1 со вкус на Banana Cream содржи совршено урамнотежени витамини и минерали, но и масти.

Ф1 со вкус на Banana Cream е направен од состојки што одговараат за вегани, има природна боја и природни ароми и не содржи глутен.

* За регулирање на тежината – слабеење, одржување или зголемување: Тежината може да се намали со ограничување на калорискиот внес во исхраната во која наместо два класични оброци во денот ќе изедете два заменски оброци. За одржување оптимална тежина: Исхрана со ограничен калориски внес во која наместо еден класичен оброк ќе изедете заменски оброк помага да го задржиме резултатот откако сме ја намалиле тежината.

Богат и кремаст шејк што може да се подготви за секунда; обезбедува одличен урамнотежен висококвалитетен протеин и неопходни микронутриенти и макронутриенти.

Формула 1 шејк со вкус на Banana Cream Formula 1 sejk so vkus na Banana Cream
Формула 1 шејк со вкус на Banana Cream

2,200 ден