Вкусен, здрав заменски оброк – Формула 1 шејк со вкус на Spiced Apple

2,200 ден

Почувствувајте го богатиот спој на суптилност и зачинетост со новиот заменски оброк со вкус на Spiced Apple, што помага за намалување и за регулирање на телесната тежина*. Богат е со протеин што придонесува за одржување и раст на мускулната маса. Ф1 со вкус на Spiced Apple содржи совршено урамнотежени витамини и минерали, но и масти.

Дали знаете? Формула 1 содржи состојки што одговараат за вегани и е без глутен и не содржи вештачки бои.

*За регулирање на тежината: Тежината може да се намали со ограничување на калорискиот внес во исхраната во која наместо два класични оброци во денот ќе изедете два заменски оброци. За одржување оптимална тежина: Исхрана со ограничен калориски внес во која наместо еден класичен оброк ќе изедете заменски оброк помага да го задржиме резултатот откако сме ја намалиле тежината.

Богат и кремаст шејк што може да се подготви за секунда; обезбедува одличен урамнотежен висококвалитетен протеин и неопходни микронутриенти и макронутриенти.

Формула 1 шејк со вкус на Spiced Apple Formula 1 sejk so vkus na spiced apple
Вкусен, здрав заменски оброк – Формула 1 шејк со вкус на Spiced Apple

2,200 ден