25 C
Skopje
понеделник, 26 август, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Регулирање на тежината Основна исхрана и Формула 1 Вкусен, здрав заменски оброк – Формула 1 шејк со вкус на чоколадо

Вкусен, здрав заменски оброк – Формула 1 шејк со вкус на чоколадо

2,200 ден

Богат и кремаст шејк што може да се подготви за секунда; обезбедува одличен урамнотежен висококвалитетен протеин и неопходни микронутриенти и макронутриенти.

Опис

Главни придобивки од нашиот шејк

  • HN Формула 1 шејк како заменски оброк ни помага на сите во целиот свет да ја постигнеме својата цел со тежината – намалување, одржување, зголемување. Контактирајте не за да дознаете како да ја постигнете својата цел стартувајќи од денеска!
  • Шејкот е подготвен и поткрепен од науката: клинички студии покажуваат дека секојдневниот внес на заменски шејкови во рамките на исхрана со ограничен калориски внес, во комбинација со умерена физичка активност, е ефикасен начин на регулирање на тежината
  • 1 чаша шејк има контролиран број калории: околу 220 калории во една порција
  • Шејкот е богат со протеин од соја и од млечни производи (18 гр. во една порција). Шејкот во комбинација со вежбање се одлична опција за градење мускулна маса.
  • Шејкот брзо се матат и претставува практична здрава алтернатива за висококалоричен појадок, ручек или вечера.
  • Содржи протеин од соја: комплетен протеин што ги обезбедува сите есенцијални аминокиселини.
  • Шејкот ги обезбедува сите неопходни витамини и минерали.
  • Достапен е во 9 фантастични вкусови покрај овој од чоколадо. Некои од вкусевите се без лактоза, соја и глутен, доколку се приготвуваат според упатствата. Имаме шејк и за вегетаријанци 🙂

Како ни помага ?

Кога се обидуваме да ја намалиме или да ја регулираме телесната тежина, важно е да имаме нутриционистички урамнотежена исхрана. Здравиот оброк како што е HN Формула 1 шејкот ни помага да го контролирате калорискиот внес, а истовремено внесуваме неопходни витамини и минерали, како и јаглехидрати и протеини.

Како го користиме ?

HN формула 1 шејкот го користиме секојдневно како опција за здрав оброк. Во 250 мл. полумасно млеко (млеко со ниска масленост) додаваме две лажици од шејкот (26 гр.).

  • Кога го користиме за регулирање на тежината: еден оброк во денот ќе ни биде нутриционистички урамнотежен – класична храна,  а два оброка во денот заменуваме со шејк со вкус по избор.
  • За здрава исхрана: два оброка во денот ќе ни бидат нутриционистички урамнотежени, а еден оброк ќе замениме со HN формула 1 шејк.

Рецепти за подготовка на разни оброци со Формула 1 шејк

 

#0142 Чоколадо

Други вкусеви:
#0141 Ванила
#0143 Јагода
#0144 Тропско овошје
#0146 Кекси со шлаг
#2790 Карамела со јаболко и цимет
#3100 Малина и боровинка
#3118 Без соја, лактоза и глутен
#4465 Cafe latte
error: Содржината е заштитена !