29 C
Skopje
петок, 19 јули, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Енергија и фитнес ФОРМУЛА 1 СПОРТ

ФОРМУЛА 1 СПОРТ

2,770 ден

ЗАМЕНА НА ОБРОК ЗА ЦЕЛИ НА РЕГУЛИРАЊЕ НА ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА ФОРМУЛА 1 СПОРТ содржи 219 kcal во една порција за регулирање на калорискиот внес.

Категорија:

Опис

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • 219 kcal во една порција за регулирање на калорискиот внес
  • Содржи 18 g, што помага за градење и одржување мускулна маса.
  • Содржи и казеин и протеин од сурутка, два квалитетни млечни протеини
  • Витамините Ц, Е и селенот помагаат во заштита на клетките од оксидативен стрес.
  • Уникатен спој од протеини и јаглехидрати со растителни влакна и со неопходни витамини и минерали

КОМУ МОЖЕ ДА МУ КОРИСТИ FORMULA 1 SPORT?

  • ФОРМУЛА 1 СПОРТ е за сите
  • На рекреативни спортисти или за зависници од фитнес на кои им е потребен сигурен, здрав оброк
  • На професионалци што водат брз живот и постојано се во движење, но вежбаат за да останат во форма
  • На спортисти што треба да ја регулираат тежината и да се хранат здраво

УПОТРЕБА

Измешајте 2 супени лажици (26 г.) од правот со 250 мл. полумасно млеко (1,5 % масленост). Уживајте во овој производ како дел од избалансирана и разновидна исхрана, во согласност со здравиот начин на живот.

За контрола на тежината: Заменете два оброка со вкусен напиток и јадете еден здрав оброк дневно.

За здрава исхрана: Заменете еден оброк со вкусен напиток и јадете два здрави оброци дневно.

Здрав оброк што треба да се внесува пред или по вежбање.

#SKU 1432

error: Содржината е заштитена !