25 C
Skopje
понеделник, 26 август, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Лична нега - исхрана однадвор Herbalife SKIN Гел што го зацврстува пределот околу очите

Гел што го зацврстува пределот околу очите

1,900 ден

Го подобрува изгледот на деликатниот предел околу очите на тој начин што ја зголемува еластичноста на кожата.*

Опис

  • Ја намалува подуеноста околу очите.**
  • Содржи ревитализирачки екстракт од краставица.
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран.

Ексклузивно формулиран со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, екстракт од краставица.

Безвоздушна пумпа од 15 мл.
#0770

*Тестиран врз испитаници со утврдување на цврстината и еластичноста со визуелна евалуација од страна на стручњаци во временски интервали од седум и 42 дена. Кај 45% од испитаниците се гледа подобрување во цврстината/еластичноста на кожата под очите на 42. ден.
**Визуелна евалуација покажува дека за 7 дена ја подобрува подуеноста просечно за 45%.

error: Содржината е заштитена !