25 C
Skopje
понеделник, 26 август, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Енергија и фитнес Guarana

Guarana

1,230 ден

Herbalife® Guarana содржи кофеин од семе од гуарана во прав. Одличен производи за спортисти – пред и за време тренинг, за подобра концентрација, повеќе енергија.

Секоја брикета содржи 800 мг органски произведена Гуарана и 32 мг кофеин во природен облик, измешана со оранжов пеко-традиционале црн чај со фин и богат вкус (кој, за разлика од други извори на кофеин, не е агресивен за органите за варење на храната).

Категорија:

Опис

Главни придобивки

  • Дава енергија
  • Природно ја подобрува енергијата
  • Долготрајно дејство
  • Добра концентрација и општа виталност
  • Го контролира апетитот
  • Ја подобрува циркулацијата на крвта
  • Лесно сварлива
  • Природен аналгетик (исчезнуваат главоболки, мигрени, ментруални болки)
  • Содржи антиоксиданси
  • За спортисти: енергија, фокус, побрзо реагирање, побрзо топење на салото

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: 2 до 4 брикети на ден.

error: Содржината е заштитена !