25 C
Skopje
понеделник, 26 август, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Регулирање на тежината Додатоци за подобрена исхрана Инстант енергетски напиток со вкус на лимон

Инстант енергетски напиток со вкус на лимон

1,390 ден

  • Нискокалоричен освежителен напиток со зелен и црн чај.
  • Го подига нивото на енергијата во организмот.
  • Ги подобрува ефектите на физичката активност.
  • На природен начин го поттикнува процесот на согорување на мастите и масните наслаги во организмот и нивното претворање во глукоза – енергија потребна на клетките (процес на термогенеза).
  • Се препорачува на секој оној што е изложен на зголемен напор, а посебно на спортисти поради стимулативниот ефект што го има оваа смеша од билки. Секоја чаша од овој растителен напиток содржи доза кофеин соодветна на еден филџан кафе.

Опис

Thermojetics чај – замена за кафе 🙂 Познато е дека кофеинот ги подобрува спортските резултати, ја забрзува работата на срцето и помага во мобилизацијата на мастите. Кофеинот ја подобрува издржливоста и помага при совладувањето на заморот при вежбањето особено кај спортистите и кај секој што се занимава со некоја физичка активност. Кофеинот му помага на организмот по вежбањето побрзо да ги апсорбира јагленохидратите и да направи залихи од гликоген во мускулите и во црниот дроб.

Еден филџан чај со оригинален вкус содржи само 5 калории, а овошните вкусови содржат 6 калории.

Не експериментирајте со енергетски пијалоци. Најчесто содржат големо количество кофеин и шеќер. Стимулирајте искористување на акумилираната енергија во Вашето тело, од масните клетки, со помош на овој чај.

Главни придобивки

  • Нискокалоричен, околу 6 калории во една чаша.
  • Една шолја од инстант енергетскиот чај содржи 85 мг. кофеин за поголема ментална будност и подобра концентрација.
  • Нашиот зелен чај се екстрахира во вода за да се добие комплетниот спектар соединенија што се наоѓаат во него.
  • Со оригинален вкус, вкус на лимон, на малина и на праска.
  • Се пие топол или ладен според расположението.

Овој уникатен спој на оранжов пеко – традиционален црн чај и зелен чај со екстракти од цвет на малва, цвет на хибискус и семе од кардамон, ќе ве живне и ќе ве освежи.

Како може да ви помогне Thermojetics чајот?

Кога водите брз или активен начин на живот, дали сте често без енергија и се мачите да се сконцентрирате? Со 6 калории во една порција, Инстант енергетскиот чај е освежителен напиток што се пие и топол и ладен, и претставува одличен начин да го достигнете препорачаниот дневен внес на течности.

Употреба

Измешајте ½ лажиче (околу 1,7 гр.) во 250 мл. топла или ладна вода. Инстант енергетскиот чај е освежителен чај што може да го пиете и посебно и со оброк, а една порција има околу 6,2 калории. Најдобро е да го испиете за време на ужината, околу 10-11ч и околу 16-17ч, или по потреба во текот во секое време. За спортисти, пред тренинг.

#0105 – Оригинален вкус – 50 гр.
#0106 - Оригинален вкус – 100 гр.
#0255 - Лимон – 50 гр.
#0256 - Малина – 50 гр.
#0257 - Праска – 50 гр.
error: Содржината е заштитена !