25 C
Skopje
понеделник, 26 август, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Лична нега - исхрана однадвор Herbalife SKIN Маска за прочистување од глина и нане

Маска за прочистување од глина и нане

1,026 ден

Оваа богата, кремаста маска од глина го има апсорбирачкиот и тонизирачкиот ефект на бентонитот со што ги отстранува нечистотиите и ги апсорбира вишокот маснотии.

Опис

  • Клинички тестирања покажуваат дека по само едно користење го подобрува изгледот на порите.*
  • Мирисот на нане и рузмарин ги буди сетилата.
  • Ја подготвува кожата за подобро да ги прими корисните ефекти од нашите серуми и хидрантни креми.
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестирана.

Ексклузивно формулирана со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, бентонит, масло од листови рузмарин, масло од нане.

Туба од 120
мл #0773

*Тестирана врз испитаници, со визуелна евалуација на порите од страна на стручњак веднаш по нанесувањето на производот. Во просек, веднаш по нанесувањето кожата се подобри за 35%.

error: Содржината е заштитена !