29 C
Skopje
петок, 19 јули, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Наменски производи Напиток од овес, јаболко и растителни влакна

Напиток од овес, јаболко и растителни влакна

1,390 ден

Напитокот од овес, јаболко и растителни влакна е вкусен и лесен начин да го зголемите дневниот внес на растителни влакна и да ја помогнете здравата дигестија*

Категорија:

Опис

Главни придобивки

Една порција обезбедува:

1. 5 гр. растителни влакна
2. 6 природни извори на растителни влакна
3. 18 калории во 1 порција
4. Не содржи шеќер**
5. Без вештачки засладувачи
6. Содржи растворливи и нерастворливи растителни влакна
7. Измешајте го со вода или со вашиот омилен Фомула 1 шејк

Како може да ви помогне?
Напитокот од овес, јаболко и растителни влакна може да ви помогне да го постигнете препорачаниот дневен внес на растителни влакна, а тоа е 25 гр. дневно за возрасни***.

Употреба

Измешајте 1 мерица (6,8 гр.) со 150 мл. вода или додајте 1 мерица во вашиот омилен микс на шејк.

Користете го производот во рамките на урамнотежена и разновидна исхрана, како дел од здрав, активен начин на живот.

#2554

error: Содржината е заштитена !