25 C
Skopje
понеделник, 26 август, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Енергија и фитнес Rebuild Strength

Rebuild Strength

3,076 ден

Високопротеински напиток за регенерација што се користи по вежби за сила.

Категорија:

Опис

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Се користи по анаеробни вежби
  • Содржи 25 гр. протеин што помага за зголемување и одржување на мускулната маса и обезбедува протеин за уморните мускули
  • Железото помага за нормален метаболизам од кој се добива енергија, за создавање црвени крвни зрнца и за транспорт на кислород во телото
  • Без вештачки бои, ароми или засладувачи
  • Казеинот и протеинот од сурутка се висококвалитетни млечни протеини кои се познати по нивниот одличен состав на аминокиселини.

КОМУ МОЖЕ ДА МУ КОРИСТИ REBUILD STRENGTH?

  • На секој што прави вежби со кревање тежина
  • На кросфит спортист по тренинг
  • На фудбалер што сака да изгради чиста мускулна маса
  • На секој што треба да внесува храна богата со протеини

УПОТРЕБА

Измешајте 5 рамни лажици (50 гр.) со 250 мл. вода. Протресете енергично. Да се испие 30 минути по анаеробната активност. Производот треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.

SKU #1437

error: Содржината е заштитена !