Добредојде …

Ние сме Горан и Соња, тренери за исхрана.

И ние сме фанови за правилна исхрана и активен начин на живот. Дел сме од заедница на позитивни, енергични и проактивни луѓе. Водиме и наш тим и досега се погриживме повеќе од 2000 луѓе да живеат поздраво, со подобри навики со исхраната, со поквалитет lifestyle.

И ние сме членови во Herbalife Nutrition, здрава заедница од преку 5 милиони членови од преку 96 земји ја шириме мисијата за здравје, виталност, финансиска независноста и слобода...

Кажавме ДА на Herbalife пред 16 години, кога за прв пат ги пробавме производите, направивме неверојатни резултати, Горан намали 25 кг. поткожни и стомачни масти а Соња зголеми 8 кг во здрава мускулна маса.

И од тогаш до денес, целото наше семејство ги користиме сите производи и со уживање го стартуваме денот со правилен појадок – чаj, aлоја и шејк.

Повеќе од 16 години помагаме со препораки, лична грижа и наши проекти секој што го познаваме и запознаваме да дојде до свој резултат и постигне своја цел.

Тука сме и за тебе.

Што има тука за тебе ?

Привилегии и можности кои се феноменални, инсипиративни, мотивирачки, привлечни и достапни за секого без разлика на возраст, пол, раса, место на живеење. Шанса за лична промена, твое најдобро издание преку поквалитетна исхрана, подобри навики во исхраната и подобри заработки.

Од мене и целиот Herbalife Nutrition тим на членови добиваш влез во целосно разработен online систем на мотивација, поддршка, менторство и едукација за остварување на твоите цели со исхраната и заработките.

Заедно формираме здрава заедница

И ти и јас ја имаме истата шанса во нашите животи – можностите кои ни доаѓаат можеме да ги искористиме или да ги пропуштиме. И, ако си отворен за информации, немаш его, си подготвен / а да учиш и да се подобруваш, тогаш и твојот успех е неизбежен.

Учејќи да се храниш поздраво и правејќи свој резултат, стануваш обучен тренер за исхрана. Го препорачуваш твојот резултат, твојата програма за исхрана и план на оброци на секој кој ти е драг и сакаш да му помогнеш. Го користиш online системот за поддршка и проектите 21 дневен фит предизвик, Школа за исхрана, Fit Camp, Академија за членови и Академија за супервизори.

Создаваме резултати кои инспирираат

Нашиот албум со резултати на инспиративни трансформации секојдневно се збогатува со нови и нови. Приказната за мојот резултат можеш да ја прочиташ тука, а тука се безброј други кои секојдневно се дополнуваат.

Секој кој ни се приклучува во нашите проекти и заедница прави резултат. А тоа се подобрени навики во исхраната, нови рутини во денот со избор на храна, распоред на оброци, правилно пиење вода, физичка активност, подобра организација на своето време за себе и се’ друго што го исполнува секојдневието..

Запознај се со нашите активности, дознај како можеш да ги искористиш за резултати - свој и за целата своја фамилија.

НАШИ ПРОЕКТИ

Дел од тоа што научивме и и применуваме секојдневно

Препораки за слабеење

За совет и препорака, јави ни се на +389 74 246801

Дебелината и здравјето

Прекумерната тежина е лоша навика

Еве неколку причини. Наша претпоставка е дека се доволно големи за да ве замислат зошто треба да внимавате на себе.

Крвен притисок

Високиот крвен притисок (хипертензија) се почесто се појавува кај луѓето со преголема тежина. Бидејќи хипертензијата може да резултира со различни степени на оштетувања на мозокот (мозочен удар) и на бубрезите (дегенерација) како и на срцето, многу е важно за пациентите со преголема тежина и висок крвен притисок да ја намалат тежината.

Прочитај повеќе

КОНТАКТ

Разгледуваше и не знаеш од каде да почнеш ?
Имаш многу прашања и претпоставки и сакаш да дознаеш како ќе направиш резултат сега и ќе го задржиш засекогаш ?
Ти треба препорака за старт, поддршка и мотивација ?

Супер – тука сме ! Постави прашање коментар или прашање или прати порака преку овој формулар. Добиваш одговор од нас веднаш.

Одиме до резултат, заедно !