Вие постојано прашувате, а ние ги составивме најчестите одговири, прашања и препораки.

Најчесто поставувани прашања

 • Како да ослабам ?

  Избери го конечно правиот пат !

  За да ти помогнеме и на тебе како што тоа го направивме за илјадници досега, јави се на бројот подолу за разговор со еден од нашите тренери.

  Ќе добиеш бесплатен совет и препорака – за најмногу 1 ден. А тоа е план на оброци за твојата цел и влез во затворена група за поддршка.

  Ти избираш кога ќе стартуваш.

 • Што е тоа Fit Maraton ?

  Предизвик во слабеење, 10 дена, и ...

  За скоро ќе поставиме youtube видео објаснување, а сега можеш да се јавиш веднаш на +389 78 246801 и ќе те водиме чекор по чекор до нарачка.

 • Што е тоа Do The Change

  Предизвик во слабеење, 21 ден, можеш да добиеш награда до 300 €, и ...

  За скоро ќе поставиме youtube видео објаснување, а сега можеш да се јавиш веднаш на +389 78 246801 и ќе те водиме чекор по чекор до нарачка.

 • Како да направам нарачка на Herbalife производи преку сајтов ?

  Многу е едноставно, ...

  За скоро ќе поставиме youtube видео објаснување, а сега можеш да се јавиш веднаш на +389 78 246801 и ќе те водиме чекор по чекор до нарачка.

 • За колку време ќе имам резултат ?

  И тебе ти е за вчера ?

  Нашата вредност се нашите резултати – постигнати и задржани промени на обични луѓе со навики како и твоите, кои одлучија да направат промена и постигнат своја лична трансформација, со наша поддршка. Ја дадоа својата целосна доверба во нас, ги следеа нашите препораки, прорамата и планот на оброците и постигнаат резултат.

  Брзината со која ќе се движиш и времето за кое ќе го постигнуваш својот резултат исклучиво зависи од тебе. Прегледај дел од резултатите на нашите клиенти. Ќе се согласиш, неверојатни трансформации !

  Забелешка: Сите тврдења во врска со регулирање на тежината се однесуваат на Програмата за регулирање на тежината на Herbalife што, меѓу другото, опфаќа урамнотежена исхрана, редовно вежбање и соодветен внес на течности, додатоци на исхраната онаму каде што е потребно и соодветен одмор. Индивидуалните резултати ќе се разликуваат.

 • Дали морам да користам Herbalife производи за да ослабам ?

  Хммм ...

  Еј, денес постојат стотици концепти на исхрана. Различното од сите е што Herbalife е концепт на балансирана клеточна исхрана и што е храна во комбинација со активен начин на живот.

  Запрашај се што е тоа што мораш да го јадеш, а кога јадеш секој ден ?

  Со други зборови, и Herbalife е личен збор. Од наше искуство, секој што ги користи производите многу полесно, на здрав начин, овозможува целосна исхрана на телото, што придонесува кон подобра регенрација, виталност, подобро здравје. И, најважното: правилен телесен состав.

  Ти помогнавме ?

 • Како да користам Herbalife на попуст ?

  Аха, ова сакаше да го знаеш одамна ?

  Ќе го пишеме одговорот за кратко… Дојди провери подоцна или јави ни се на +389 78 246801.

 • Што добивам и што давам ?

  Прашањево е наместо најчесто поставуваното „Која е цената ... ?“

  Штом си сеуште тука, ти го знаеш своето ЗОШТО. Ти точно знаеш што сакаш да постигнеш, кои се твоите цели. Што добиваш од нас ?

  • Правилен појадок
  • Програма за исхрана и план на оброци
  • Велнес анализа
  • Вежбање 3 пати неделно онлајн од дома
  • Совети и рецепти
  • Група за поддршка и мотивација на FB и Viber со луѓе кои направиле топ резултати до сега

  Добиваш и куп инспирација и мотивација, 24/7 поддршка, и многу други подобрувања освен изгуби килограми.

  Ќе добиеш куп поддршка од нашите тренери кои се обучени од светски експерти за исхрана, како и од останатите членови на нашата заедница.

ИМАШ ПРАШАЊЕ ?

Испрати го веднаш, ти одговараме за најмногу 1 ден.

Со подобри прехранбени навики и своја дневна рутина до својата цел

КОНТАКТ СО НАС

Телефон: +389 74 246801
Email: [email protected]
Доставуваме производи на адреса во Македонија за 3 работни дена.
Online поддршка 24/7, преку пораки на Viber, Whatsup, Telegram, Mesanger
Наша адреса: Стокхолмска 5, Скопје, Македонија

Оваа веб страница е во сопственост на Herbalife независен член Горан Димитровски.

ЗГОЛЕМИ ЈА НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ НА СВОЈАТА ХРАНА