Herbalife24 Rebuild Strength

4,217 ден

Herbalife24 Rebuild Strength е високопротеински напиток за регенерација што се користи по вежби за сила. Rebuild Strength е вкусен напиток развиен од стручњаци за спортска исхрана што помага за опоравување* на мускулите кај спортисти по анаеробни вежби. Една порција содржи: 25 g протеин; 18 g јаглехидрати; 6,3 mg железо, L-глутамин и BCAA (аминокиселини со разгранет синџир) и сите заедно создаваат оптимална формула.

 • Содржи 9 витамини и минерали, меѓу кои и железо што придонесува за обезбедување на енергија за нормален метаболизам и за нормално формирање на црвените крвни клетки.
 • Совршена комбинација од висококвалитетен протеин и јаглехидрати, Rebuild Strength е одличен избор по тренинг.

Дознај повеќе за попустите за членови. Контактирај не на +389 74 246801

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

 • Се користи по анаеробни вежби
 • Содржи 25 гр. протеин што помага за зголемување и одржување на мускулната маса и обезбедува протеин за уморните мускули
 • Железото помага за нормален метаболизам од кој се добива енергија, за создавање црвени крвни зрнца и за транспорт на кислород во телото
 • Без вештачки бои, ароми или засладувачи
 • Казеинот и протеинот од сурутка се висококвалитетни млечни протеини кои се познати по нивниот одличен состав на аминокиселини.

КОМУ МОЖЕ ДА МУ КОРИСТИ REBUILD STRENGTH?

 • На секој што прави вежби со кревање тежина
 • На кросфит спортист по тренинг
 • На фудбалер што сака да изгради чиста мускулна маса
 • На секој што треба да внесува храна богата со протеини

УПОТРЕБА

Измешајте 5 рамни лажици (50 гр.) со 250 мл. вода. Протресете енергично. Да се испие 30 минути по анаеробната активност. Производот треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.

SKU #1437