Формула 1 шејк – комплетен оброк во чаша со неодолив вкус

herbalife sportska programa za ishrana

За голем број луѓе насекаде во светот, како замена или дополна на главен оброк е Формула 1 шејк. Трите основни причини за тоа се: 1) брзо се подготвува, 2) вкусен е и е нискокалоричен комплетен оброк, 3)подготвен од природни состојки од врвни светски признати нутриционисти.

Што содржи Формула 1 шејкот ?

Формула 1 шејкот содржи урамнотежени количини на есенцијални хранливи материи за оптимален и хранлив оброк. Во него имаме идеален баланс на сите макро и микро нутриенти. Истиот, со додавање на своето омилено оввошје, јаткасти плодови, јогурт, сок, цедено овошје, направен со безмасно или соино или оризово млеко, може да ни биде секој ден со различен вкус, според своите желби и фантазии. Притоа, оброкот е од 200-300 калории што ни остава простор во целиот ден да ја јадеме омилената храна правилно избрана и правилно временски распоредена.

Формула 1 шејк Formula 1 shake Хербалајф Herbalife
Јави се на +389 74 246801 за да нарачаш шејк

Неколку факти за Формула 1 шејкот

појадок, breakfast, formula 1 shake herbalife
Јави се на +389 74 246801 за да нарачаш шејк

Вкусеви

Шејкот го имаме во девет различни вкуса (ванила, чоколадо, јагода, капучино, кекси со шлаг, тропско овошје, карамел со јаболко и цимет, малина и боровинка, без соја лактоза и глутен). Никогаш нема да ни здодее да јадеме еден ист вкус. На располагање ни стојат безброј рецепти за комбинации со овошја и зеленчуци и други додатоци.

Поседуваме безброј превкусни рецепти на шејкови. Контактирајте не за да пробате еден од нив.

Пакување

Го купуваме во практично пакување – во кутија која содржи 30 оброци шејк. Можеме да го спремаме од вечер за утре, наутро по дома, а кутијата е практична и за подготовка на шејкот на нашето работно место. Кога ќе патуваме, имаме и шејк во плочка (дехидрирана верзија), имаме и кесички со шејк. Со еден збор, каде и да сме појадокот е со нас.

Јави се на 078246811 за да нарачаш шејк

Програми за исхрана

Формула 1 шејкот е основата за нашите програми за исхрана. Целосно избалансиран и научно формулиран оброк составен од високо квалитетни протеини од соја, добри јагленохидрати, 23 витамини и минерали, аминокиселини и растителни влакна, дизајнирана така што директно ги исхранува клетките во организмот. Некои велат, шејкот е најквалитетната и најсигурната храна на денешнината. Има многу причини зошто и ние се уверивме во тоа, присуствувајќи на врвни едукации организирани од Herbalife Nutrition.

Јави се на +389 74 246801 за да нарачаш шејк

Протеинот од соја е висококвалитетен протеин од растително потекло што во себе не содржи масти. Бројни научни истражувања докажуваат дека протеинот од соја е корисен за одржување здравјето на срцето во рамките на оптималниот начин на живот.

Дневен внес на најмалку 25 грама протеин од соја помага во намалувањето нивото на холестерол во крвта. Протеинот помага да се ублажува чувството на глад и да се одржува здрава немасна мускулна маса.

Желбата да изедете уште нешто иако веќе сте внесле доволен број калории најчесто е сигнал дека организмот не ги добил сите потребни хранливи материи, односно, добил т.н. „празни калории“ (од засладени сокови, чипс, смоки и други „грицки“,чоколади и други слатки, како и од т.н. „брза храна“). Еден оброк Формула 1 шејкот содржи 10,6 гр. протеини од соја.

Уште неколку својства на Формула 1 шејкот

 1. Создава чувство на ситост и задоволство и му дава енергија на организмот.
 2. Претставува добар извор на растителни влакна.
 3. Богат е со витамини и минерали, меѓу кои и антиоксидансите А, Ц и Е, кои помагаат при заштита на клетката од штетните влијанија на загадениот воздух, водата и храната.
 4. Содржи Aminogen®, откритие во технологијата на ензимите, којшто ја подобрува апсорпцијата на протеините од храната.
 5. Кога се користи во спрега со немрсна и нискокалорична храна, може да помогне да се намали нивото на холестерол во крвта.
 6. Претставува комплетна замена за оброк, а висококвалитетните состојки ги задоволуваат сите потреби на организмот.
 7. Кој и да е вкусот на шејкот, ефектот е ист.

Начин на употреба за намалување килограми – СТОПИ ГО САЛОТО, ДЕНЕС !

 1. Појадок: 2 супени лажици на Формула 1 шејкот и 1-2 лажици Протеински додаток се раствораат во 2,5 дл течност (млеко до 1,5% масленост, овошен сок или јогурт без додатоци на шеќер); додадете овошје по желба.
 2. Ручек: избалансиран традиционален оброк по избор.
 3. Вечера: 2 супени лажици на Формула 1 и 1 лажица Протеински додаток се раствораат во 2,5 дл течност; додадете овошје по желба.
 4. Меѓуоброци: овошје и зеленчук.
Јави се на 078246811 за да нарачаш шејк

Индивидуална препорака и прилагодена програма за исхрана за ваша идеална форма

Важно: секој од нас има различни дневни потреби за храна; кој е идеалниот начин за ваш одличен резултат и добро чувство, знаеме ние. Јавете ни се на Јави се на +389 74 246801 за да нарачаш шејк за индивидуална препорака и прилагодена програма за исхрана за ваша идеална форма.