Immune booster

Паметен начин на исхрана за телото

Immune Booster е освежителен напиток со вкус на јагодесто овошје, додаток на исхрана, богат со клучни витамини и минерали што придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. Тука спаѓаат: витамин Ц и Д, селен и цинк. Витамин Ц, цинк и селен придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес. Immune Booster содржи и EpiCor® – научно докажана состојка од сув квасец.

Производот е спакуван во кутија со 10 посебни ќесички и е одличен за употреба кога сте во движење. Одговара за вегетаријанци.

Дознај повеќе за попустите за членови. Купувај си со 50% попуст.
Веднаш јави се за повеќе информации на +389 78 246801

Цена: 

1,160 ден

Сподели:

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

За сите нарачки над 6.000 денари.

24/7 ПОДДРШКА

Твојот личен тренер за исхрана е тука за тебе.

БЕСПЛАТЕН BODYSCAN

Дознај ја формата на своето тело. Јави се.

Главни придобивки

  • Содржи EpiCor®, научно докажана состојка на база на сув квасец
  • Богат со витамин Ц, витамин Д, селен и цинк што придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
  • Освежителен вкус на јагодесто овошје
  • Одговара за вегетаријанци
  • Витаминот Ц, цинкот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес

Состојки

Малтодекстрин, сув ферментат на квасец EpiCor® (направен со употреба на Saccharomyces cerevisiae), сок од плод од бозел во прав, регулатор на киселост
(лимонска киселина), згуснувачи (акација гума, ксантан гума), L-аскорбинска киселина, арома, боја (цвекло црвена), цинк цитрат, засладувач (сукралоза),
холекалциферол, агенс против стврднување (силициум диоксид), натриум селенит.
EpiCor® е регистриран заштитен знак на Embria Health Sciences, LLC.

Употреба

Додајте 1 ќесичка (3,7 g) во 150 ml вода и мешајте додека не се раствори. Се пие по една доза на ден со оброци.

Овој производ треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.

Вклучи ги во својот избор и ...

Регистрирај се во нашиот клуб & добиј 10% попуст за првата нарачка