РУБРИКА: СОВЕТИ И ПРЕПОРАКИ

Балансирај ја својата исхрана

Ајде кратко да подобјаснам некои ствари Повторувањето е секогаш мајка на знаењето.Вечер на FIT школа ќе споделам повеќе, а тука кратко. Дали е Herbalife за слабеење ? Вака.Слабеење е процес во кој главна цел е:ДА ГО СТОПИШ ВИШОКОТ ПОТКОЖНИ МАСТИ (или сало) ВО ТВОЕТО ТЕЛО. Твојот вишок е вишок сало кое ти прави беља.Вишок од мускул [ … ]

Дневна доза инспирација #286

Уште една 😍ДНЕВНА ДОЗА ИНСПИРАЦИЈА ❤️💜💙💚💛🧡 Може да те остави без здив, а можеш и ти да оставиш некого без здив. Нашите проекти се фабрика за резултати ! Избери го својот прв чекор на следниот линк: 👉https://linktr.ee/goran.2k 👉КОГА, АКО НЕ СЕГА ⁉️ #wellnessmk #fitforma #21dayfitchallenge #topforma #pravilenpojadok #weightloss #dieta #slabeenje #zdravaishrana #lifestyle Како до ваков [ … ]

Чоко-боко појадок

Чоко-боко појадок coko-boko pojadok

Колку често го прескокнувате појадокот само за да јадете нешто против вашата желба за време на ручекот? Појадокот е најважниот оброк во денот со причина 👆. Урамнотежениот појадок, кој е единствениот совршен појадок во светот, му ја дава на телото потребната енергија за денот. 💪 Нашиот чоко-боко појадок Формула 1 шејк ни дава одлична основа [ … ]

Овесен колач со путер од кикирики и џем

peanut butter jam protein oernight oats Овесен колач со путер од кикирики и џем

Состојки 2/3 шољи овесни снегулки1 лажица Herbalife протеински напиток во прав – купи тука2 мали лажици путер од кикирики 2 1/2 мали лажици чиа семе90 мг стевиа1 шоља замрзнати малини3/4 шоља незасладено бадемово млеко Како се подготвува Изматете го Herbalife протеинскиот напиток во прав во бадемовото млеко додека не се изедначи. Додадете овес, 1/2 лажица [ … ]

Вкусен појадок со бадеми и боровинки

Вкусен појадок со бадеми и боровинки vkusen pojadok so bademi i borovinki

Сите веќе знаат колку е важен појадок. А за мене, покрај што е важен како оброк по калории и состав, важно е да биде вкусен. За да ни тргне денот 🙂 Направете си го овој превкусен појадок. Потребни состојки: 2 топки (26 g) Herbalife Формула 1 мешавина за шејк со вкус на јагода, купи тука1 [ … ]

Како да ги читате етикетите со нутритивните вредности

citanje na etiketi na proizvodi читање на етикети на производи

Етикетите со нутритивни вредности може да ви дадат многу корисни информации,но што значат и како може да ви помогнат да правите подобри избори на храна?Поразговаравме со нашите стручњаци за тоа што треба да знаете. Прв чекор: големина на порција наспротипрепорачана порција Што е разликата меѓу препорачана порција и порција?  Препорачана порција храна е официјалната количина [ … ]

Како да престанете да јадете заради стрес: 10 стратегии за контрола на емоционалното јадење

Пред неколку години, еден пријател ми даде магнет за фрижидер на кој пишуваше: „Стресови“ е обратно од „Десерти“ (на англиски јазик „Stressed“ е обратно од „Desserts“). Ако сте како мојот пријател, можеби сте се развеселиле со чинија сладолед по невообичаено тежок ден. Можеби безумно сте голтале чоколадо додека му кажувате на некого за вашите проблеми. [ … ]

Како да го контролирате гладот: 5 докажани стратегии за да го намалите вашиот апетит

Foods-rich-in-fiber-to-control-hunger-396x264

Да научиме како да го контролирате гладот е веројатно најголемата пречка кога сте на план за слабеење. Тоа е најчеста поплака од сите наши клиенти. Некои луѓе се жалат за броење калории или водење дневник за храна; други негодуваат да одвојуваат време за вежбање. Но, не поминува ден кога некој ќе каже дека едноставно не [ … ]

И за вегани Herbalife Nutrition е опција

Whant a balanced diet, веганска храна, veganska hrana, вегани, vegani

Веганите и веганска храната е веќе општо прфатено за многу здрава опција. И сите сознанија компанијата Herbalife Nutrition ги имплементира во сите производи. Want a balanced diet ? Се помалку изговори за здрав и правилен начин на исхрана ???? Herbalife Vegan Range

Совет за имунитет и важноста на добро избалансираната исхрана

Совет за имунитет, sovet za imunitet

Прекумерната телесна тежина е голем фактор за ослабен имунитет. Послушајте совет за важноста на добро избалансираната исхрана. Dr. Kent Bradley explains the importance of consuming a well-balanced variety of nutrients to help our cells work optimally and strengthen the immune system. Избери како можам да ти помогнам ???????????????????????????? https://linktr.ee/goran.2k

Гликемиски индекс (GI)

Многумина и не знаат што е тоа глимекиски индекс и колку овој показател е важен во нашата исхрана. Уште помалку имаме водич како да препознаеме намирници т.е. храна со ниво на нормален или низок глимекиски индекс. Да, нормален или низок гликемиски индекс е „индексот“ кој ни е неопходен. Во продолжение пренесуваме прецизни објаснување кое ќе [ … ]

Чоколадни бомбици

cokoladni-bombici

Уживајте без себе обвинување за овие прекрасни чоколадни бомбици од чоколадо со путер од орев. Состојки:2 топки (26 g) Формула 1 чоколада со вкус на шејк со вкус2 лажици темно чоколадо⅓ чаша путер од ореви1 ½ лажица ленено брашно3 лажици кокосово брашно2 лажици мед Како се прави: Измешајте путер од ореви, мед, лен, Формула 1 [ … ]

Што е тоа персонализирана исхрана ? #1

dr. david heber, personalizirana ishrana, персонализирана исхрана

Пренесувам краток совет и сублимирано знаење од врвниот светски нутриционист Dr. David Heber за тоа што е персонализирана програма за исхрана. Благодарни сме што ние, членовите на Herbalife Nutrition, имаме ваква исклучителна можност да учиме од прва рака врвна наука и да сме тренери за исхрана кои знаат на едноставен начин да пренесат практични информации [ … ]

Барате деловна можност која ќе ви го смени животот? Откријте зошто милиони луѓе ширум светот се занимаваат токму со ова

Herbalife Nutrition нуди деловна можност и за мажи и за жени што им овозможува да остваруваат дополнителен приход и притоа да им помагаат на своите клиенти и заедници да водат здрав, активен начин на живот. Еве неколку причини зошто нашата деловна можност е толку привлечна и зошто толку многу луѓе го избираат Herbalife Nutrition: Имаат [ … ]

Како да ги надминете кризите за храна: 12 здрави ужинки

здрави ужини, zdravi uzini, uzini, ужини

Нивото на енергија меѓу оброци може да го одржуваме со хранливи, урамнотежени ужинки. Ако ги избираме паметно, ужинките може да ни бидат од голема корист. Хранливи, урамнотежени ужинки можат да ни го одржуваат нивото на енергија меѓу оброците. Мали, хранливи ужинки може да ни помогнат да го контролираме гладот до следниот оброк, плус нема да [ … ]