Tag Archives: рецепти

Овесен колач со путер од кикирики и џем

peanut butter jam protein oernight oats Овесен колач со путер од кикирики и џем

Состојки 2/3 шољи овесни снегулки1 лажица Herbalife протеински напиток во прав – купи тука2 мали лажици путер од кикирики 2 1/2 мали лажици чиа семе90 мг стевиа1 шоља замрзнати малини3/4 шоља незасладено бадемово млеко Како се подготвува Изматете го Herbalife протеинскиот напиток во прав во бадемовото млеко додека не се изедначи. Додадете овес, 1/2 лажица [ … ]

Протеинско парфе со боровинки

Proteinsko parfe so borovinki Протеинско парфе со боровинки

Освежителен комплетен заменски оброк подготвен од Formula 1 Vanilla Creme шејк, млеко со ниска масленост и свежи боровинки. Еве како да го подготвиш. Уживај во вкусот Порција: за 1 лице Потребно време за приготвување: 10 минути Потребно: 2 мерици Herbalife Nutrition Formula 1 со вкус на Vanilla Crème 170 g кисело млеко со ниска масленост [ … ]

Вкусен шејк – пита од јаболка

Формула 1 шејк со вкус на Spiced Apple

Го обожуваш вкусот на пита од јаболка ? Еве ти рецепт овој вкус да го уживаш секој ден, со инстант шејк оброк.