Се прикажуваат сите 2 резултати

Растителни влакна, овес и јаболко

  • 5 гр. растителни влакна во 1 порција
  • содржи 6 природни извори на растителни влакна: јаболко, овес, пченка, цитрусни плодови, цикорија и соја
  • само 18 калории во 1 порција
  • содржи растворливи и нерастворливи растителни влакна, неопходни за чистење на клетката и на дигестивниот тракт
  • измешајте го со вода или со вашиот омилен Фомула 1 шејк
Напитокот од овес, јаболко и растителни влакна е вкусен и лесен начин да го зголемите дневниот внес на влакна и да ја помогнете здравата дигестија* Дознај повеќе за попустите за членови. Контактирај не на +389 74 246801

Растителни влакна

Fibre and Herb содржи растителни влакна од овес во комбинација со магдонос, цвет од портокал, хибискус и морач во прав.