29 C
Skopje
петок, 19 јули, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Лична нега - исхрана однадвор Herbalife SKIN Дневен хидрантен крем што дава сјај

Дневен хидрантен крем што дава сјај

2,360 ден

Сенаменски хидрантен крем што на лицето му дава здрав сјај. Кожата изгледа сјајно, дури и без шминка.

Опис

  • За само 7 дена ја намалува појавата на брчки и линии.*
  • Клинички тестирања покажуваат дека по само седум дена кожата станува помазна и помека.**
  • Клинички докажано дека по осум часа ја прави кожата двојно повлажна.***
  • Овој производ е идеален за секоја прилика кога сакате кожата да ви изгледа свежо и
  • свиленкасто мазна или кога сакате малку да ја навлажните.
  • Совршен за мажи и жени, одговара за сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестиран.

Ексклузивно формулиран со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, масло од сончоглед, екстракт од цвет на Spilanthe Acmella, масло од макадамија, масло од сусам.

Безвоздушна пумпа од 50 мл.
#0830

*Тестиран врз испитаници со визуелна евалуација на влажноста на кожата од страна на стручњаци на интервали од два, четири и седум дена.
**Клинички тестиран врз испитаници за утврдување рапавост на кожата со Visioscan и со фото-техника на обратен инженеринг на интервали од 0, 7 и 42 дена.
***Тестиран врз испитаници, со мерење на влажност на кожата во интервали од осум часа. Кај 100% од испитаниците влажноста на кожата по осум часа беше двојно поголема. 

error: Содржината е заштитена !