25 C
Skopje
понеделник, 26 август, 2019 г. | Телефон за нарачка на производи 078246811
Home Лична нега - исхрана однадвор Herbalife SKIN Смирувачко млеко за чистење од алоја

Смирувачко млеко за чистење од алоја

1,210 ден

Освежувачко, нежно млеко за чистење збогатено со алоја вера што нежно ја чисти вашата кожа и ја прави убава и мека.

Опис

  • Млеко за чистење базирано на алоја вера со свеж и нежен мирис. Совршено за нормална до сува кожа.
  • Свиленкаста, нежна пена што го отстранува вишокот маснотии, нечистотија и лесна шминка од кожата без да предизвика иритација.
  • Алоја вера ја омекнува и ја навлажнува кожата.
  • Без додадени парабени. Без сулфати. Дерматолошки тестирано.

Ексклузивно формулирано со:
витамин Б3, антиоксидансните витамини Ц , Е и алоја вера и состојки за чистење извлечени од кокос.

Сува до нормална кожа
Туба од 150 мл.
#0765

error: Содржината е заштитена !