ПРОДАВНИЦА

Инстант енергетски напиток – чај

Овој уникатен спој на оранжов пеко – традиционален црн чај и зелен чај со екстракти од цвет на малва, цвет на хибискус и семе од кардамон, ќе ве живне и ќе ве освежи. Вкусен и кога се пие топол и кога се пие ладен.
Секоја чаша од овој растителен напиток содржи доза кофеин соодветна на еден филџан кафе.
Разбудете се со освежителен напиток што содржи 85 mg кофеин*.

  • Нискокалоричен, околу 6 калории во една порција.
  • Нашиот зелен чај се екстрахира во вода за да се добие комплетниот спектар соединенија што се наоѓаат во него.

Дознај повеќе за попустите за членови. Контактирај не на +389 74 246801

Дознај повеќе за попустите за членови. Купувај си со 50% попуст.
Веднаш јави се за повеќе информации на +389 78 246801

Цена: 

1,862 ден3,527 ден

Сподели:

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

За сите нарачки над 6.000 денари.

24/7 ПОДДРШКА

Твојот личен тренер за исхрана е тука за тебе.

БЕСПЛАТЕН BODYSCAN

Дознај ја формата на своето тело. Јави се.

Инстант енергетски напиток – чај

Инстант енергетски напиток – чај одамна познат е како Thermojetics чај, е револуционерен производ на компанијата Herbalife. Вкусен освежителен напиток кој ни помага да ги стопиме вишокот поткожни масни наслаги, да имаме повеќе енергија преку денот на природен начин, и е одлична замена за кафе.

Уникатен спој на оранжов пеко – традиционален црн и зелен чај со екстракти од цвет на малва, цвет на хибискус и семе од кардамон.

Познато е дека кофеинот ги подобрува спортските резултати, ја забрзува работата на срцето и помага во мобилизацијата на мастите. Кофеинот ја подобрува издржливоста и помага при совладувањето на заморот при вежбањето особено кај спортистите и кај секој што се занимава со некоја физичка активност. Кофеинот му помага на организмот по вежбањето побрзо да ги апсорбира јагленохидратите и да направи залихи од гликоген во мускулите и во црниот дроб.

Еден филџан Инстант енергетски напиток – чај со оригинален вкус содржи само 5 калории, а овошните вкусови содржат 6 калории. Се пие топол или студен како освежителен пијалак

Не експериментирајте со енергетски пијалоци. Најчесто содржат големо количество кофеин и шеќер. Стимулирајте искористување на акумилираната енергија во Вашето тело, од масните клетки, со помош на овој чај.

 

Главни придобивки

  • Инстант енергетски напиток – чај e нискокалоричен освежителен напиток со зелен и црн чај., околу 6 калории во една чаша. Екстракцијата се одвива во вода за да се извлечат сите корисни соединенија
  • Една шолја од инстант енергетскиот чај содржи 85 мг. природен кофеин за поголема ментална будност и подобра концентрација.
  • Нашиот зелен чај се екстрахира во вода за да се добие комплетниот спектар соединенија што се наоѓаат во него.
  • Со оригинален вкус, вкус на лимон, на малина и на праска.
  • Инстант енергетски напиток – чај се пие топол или ладен според расположението.
  • Го подига нивото на енергијата во организмот.
  • Ги подобрува ефектите на физичката активност.
  • Инстант енергетски напиток – чај содржи антиоксиданси.

Инстант енергетски напиток – чај за топење масти

На природен начин го поттикнува процесот на согорување на мастите и масните наслаги во организмот (особено околу стомакот) и нивното претворање во глукоза – енергија потребна на клетките (процес на термогенеза).

Хидрација

Важен додаток во исхраната за одлична хидрација.

Енергија

Се препорачува на секој оној што е изложен на зголемен напор, а посебно на спортисти поради стимулативниот ефект што го има оваа смеша од билки. Секоја чаша од овој растителен напиток содржи доза кофеин соодветна на еден филџан кафе.

 

Како може да ви помогне инстант енергетски напиток – чај?

Кога водите брз или активен начин на живот, дали сте често без енергија и се мачите да се сконцентрирате?
Со 6 калории во една порција, Инстант енергетскиот чај е освежителен напиток што се пие и топол и ладен, и претставува одличен начин да го достигнете препорачаниот дневен внес на течности.

Употреба

Измешајте ½ лажиче (околу 1,7 гр.) во 250 мл. топла или ладна вода. Инстант енергетски напиток – чај е освежителен чај што може да го пиете и посебно и со оброк, а една порција има околу 6,2 калории. Најдобро е да го испиете за време на ужината, околу 10-11ч и околу 16-17ч, или по потреба во текот во секое време.

За спортисти, се пие 10 минути пред тренинг. Го Намалува прекумерното трошење на гликогенот од мускулите за време на физичка активност

Се пие топол или студен како освежителен пијалак.

Декларација

herbalife tea thermojetics product label praska

Instant energetski napitok - priroden vkus product label

Пакување

100 гр., 50 гр.

Вкус на чај

Лимон, Оригинален вкус, Праска

Вклучи ги во својот избор и ...

Регистрирај се во нашиот клуб & добиј 10% попуст за првата нарачка