Растителни влакна, овес и јаболко

1,867 ден

  • 5 гр. растителни влакна во 1 порција
  • содржи 6 природни извори на растителни влакна: јаболко, овес, пченка, цитрусни плодови, цикорија и соја
  • само 18 калории во 1 порција
  • содржи растворливи и нерастворливи растителни влакна, неопходни за чистење на клетката и на дигестивниот тракт
  • измешајте го со вода или со вашиот омилен Фомула 1 шејк

Напитокот од овес, јаболко и растителни влакна е вкусен и лесен начин да го зголемите дневниот внес на влакна и да ја помогнете здравата дигестија*

Дознај повеќе за попустите за членови. Контактирај не на +389 74 246801

Растителни влакна се регулатор на системот за варење на храната.
Лошите навики во исхраната, стресното темпо на живот, бучавата и загадената околина на организмот му ги одземаат виталните хранливи состојки и доведуваат до заслабнување на нашиот имунитет.
Кај повеќето од нас систем за варење на храната не функционира правилно и природно, па така, поради неквалитетната пробава и апсорпција, хранливите состојки не стигнуваат до клетката, а со тоа клетката не ја добива потребната енергија. Последиците на оваа појава се заморот, нервозата, раздразливоста, немирот, таложењето масни наслаги, зголемената телесна тежина, разни болести…
Овој производ помага во отстранувањето на отпадните материи и токсините од организмот.
Во 1 дозерка има 5гр. влакна. Недостигот од растителни влакна доведува до појава на голем број болести на современиот начин на живот („мрзливи црева“). Најчесто јадеме преработената храна којашто содржи ограничено количество влакна.
Својства :
  • Збогатен со влакна, 17 видови тревки и лековити билки…
  • вкусен, нискокалоричен, едноставен начин да го достигнете дневниот внес од растителни влакна (25 гр. за возрасни)
  • Ја регулира работата на желудникот, на цревниот тракт и на бубрезите
  • На природен начин ја чисти и ја ревитализира цревната флора
  • Придонесува кон подобра апсорпција на хранливите состојки и исфрлање на отпадните и штетни материи.

Главни придобивки од производот: напиток од овес, јаболко и влакна

Една порција обезбедува:

1. 5 гр. влакна
2. содржи 6 природни извори на растителни влакна: јаболко, овес, пченка, цитрусни плодови, цикорија и соја
3. 18 калории во 1 порција
4. Не содржи шеќер**
5. Без вештачки засладувачи
6. Содржи растворливи и нерастворливи влакна

Како може да ви помогне?
Напитокот од овес, јаболко и влакна може да ви помогне да го постигнете препорачаниот дневен внес на растителни влакна, а тоа е 25 гр. дневно за возрасни***.

Употреба

Измешајте 1 мерица (6,8 гр.) со 150 мл. вода или додадете 1 мерица во вашиот омилен Фомула 1 шејк.
Користете го производот во рамките на урамнотежена и разновидна исхрана, како дел од здрав, активен начин на живот.