Клучен оброк во денот е појадокот

Да да, клучен оброк во денот е појадокот.

И кога не прашуваат нашите клиенти „Што да јадам за појадок“, сите добиваат стотици идеи.

Здравиот појадок треба да биде урамнотежен оброк кој ви обезбедува енергија и хранливи материи што ви се потребни за да го започнете денот. Еве неколку идеи за здрав појадок:

Овесна каша: Варен овес со млеко или растително млеко и прелиен со свежо овошје, јаткасти плодови и семиња.

🥣Грчки јогурт: обичен грчки јогурт прелиен со свежо овошје и грст ореви или гранола.

🥃Смути: смути направено со замрзнато овошје, јогурт или млеко од растително потекло и една топка протеински прав.

🥑Тост од авокадо: тост од цело зрно прелиен со искршено авокадо, посипете сол и пржено јајце или исечен домат.

🥣Житарици од цели зрна: чинија со житарки од цели зрна со млеко или растително млеко и прелиена со свежо овошје.

🥚Омлет со зеленчук: Омлет направен со белки, спанаќ, печурки и домати исечени на коцки, послужен со парче тост од цело зрно.

⚰Бурито за појадок: Обвивка од цели зрна исполнета со изматени јајца, црн грав, салса и исечено авокадо.

⚠ Не заборавајте да изберете храна која е богата со влакна, протеини и здрави масти за да ви помогне да бидете сити и задоволни до следниот оброк.

🍀Наш избор е секогаш Herbalife избалансиран појадок – алоја, чај, шејк. Зошто баш овој е наш избор веќе 16 години ?

3 клучни причини за нас:

👉1. Си го правиме за 1 минута за нашето семејство (за 4ца)

👉2. Уживаме во вкусот

👉3. Сигурни сме во квалитетот и во составот – целосен баланс на се’ што му треба на нашето тело и ништо што не му треба.

Нарачај си правилен појадок на следниов линик

Related posts