Чоколадни бомбици

Уживајте без себе обвинување за овие прекрасни чоколадни бомбици од чоколадо со путер од орев. ????????

Состојки:
2 топки (26 g)
Формула 1 чоколада со вкус на шејк со вкус
2 лажици темно чоколадо
⅓ чаша путер од ореви
1 ½ лажица ленено брашно
3 лажици кокосово брашно
2 лажици мед

Како се прави:

Измешајте путер од ореви, мед, лен, Формула 1 шејк микс и кокосово брашно, додадете сол. Се топи темното чоколадо. Навлажнете ги рацете и формирајте топчиња со смесата со путер од ореви. Исукајте ги топчињата со лажица во растопеното чоколадо додека не се покрие целосно.

Ставете на чинија или херметички затворен сад обложен со пергамент хартија. Замрзнете 30 минути – 1 час.

Уживајте. На здравје ❤

Related posts