Вкусен појадок со бадеми и боровинки

Сите веќе знаат колку е важен појадок. А за мене, покрај што е важен како оброк по калории и состав, важно е да биде вкусен. За да ни тргне денот 🙂

Направете си го овој превкусен појадок.

Потребни состојки:

2 топки (26 g) Herbalife Формула 1 мешавина за шејк со вкус на јагода, купи тука
1 лажица Herbalife протеински додаток, купи тука
250 ml вода
½ шолја боровинки
8 сурови бадеми
½ лажица цимет

Блендирајте неколку секунди и уживајте во утрото.

Related posts