Herbalife формула 1 шејк – вкусен, здрав заменски оброк

2,958 ден3,099 ден

Богат и кремаст заменски оброк подготвен со Herbalife Формула 1 шејк.

Се подготвува за 30 секунди.
Подготвениот оброк е комплетно изабалнасиран нискокалоричен оброк, со сите неопходни 25 минерали и витамини – сите неопходни микронутриенти и макронутринети за цел ден.
Неверојатен вкус во само 220 kcal.

Здрава навика: секое утро шејк за појадок.
Појадокот е најважниот оброк во денот, дознај зошто.

Овој заменски оброк го користиме во своја диета за здраво слабеење, за зголемување или одржување на тежината. Побарај своја диета од свој тренер за исхрана – бесплатно.

Дознај повеќе за попустите за членови во нашиот тим.
Пиши ни во чат, веднаш ќе ти одговориме.

Зошто заменски оброк шејк од Herbalife во своја секојдневна исхрана ?

Главни придобивки

   • Herbalife Формула 1 шејк е заменски оброк кој ни помага да ја постигнеме својата цел со исхраната – намалување (слабеење), зголемување (поправање) или одржување на тежината.

   • Herbalife Формула 1 шејк е оброк подготвен растенија – дехидрирани билки, прочистени од сите токсини и комбиниран во прецизен нутритивен сооднос од врвни експертски – доктори по нутриционизам, Клинички студии покажуваат дека секојдневниот внес на овие заменски оброци во диета со ограничен калориски внес, и во комбинација со умерена физичка активност, е ефикасен начин на регулирање на тежината.

   • Целосно природен со се што на нашето тело му треба и со ништо што не му треба.

   • Нискокалоричен оброк- 1 порција (чаша) шејк има 220 калории.

   • Herbalife Формула 1 шејковите се богати со протеини, витамини и минерали (18 гр. протеин во една порција). Со шејкот ги обезбедуваме сите неопходни есенцијални аминоокиселини.

   • Herbalife Формула 1 шејкот во комбинација со вежбање се одлична опција за градење мускулна маса.

   • Шејкот се мати брзо и претставува практична здрава алтернатива за висококалоричен појадок, ручек или вечера.

   • Herbalife Формула 1 шејк е достапен во 9 фантастични вкусови. Сите се без глутен и лактоза, а Raspberry and White Chocolate е и без соја.

  Побарај своја диета и бесплатен совет од личен тренер за исхрана

  За кого е Herbalife заменски оброк – шејк ?

  Кога се обидуваме да ја намалиме или да ја регулираме телесната тежина, важно е да имаме нутриционистички урамнотежена исхрана. Здравиот оброк како што е Herbalife Формула 1 шејкот ни помага да го контролирате калорискиот внес, а истовремено внесуваме неопходни витамини и минерали, како и јаглехидрати и протеини.

  Како го користиме Herbalife Формула 1 заменскиот оброк – шејк ?

  Го користиме секојдневно како опција за здрав оброк – замена за оброк или додаток на оброк. Го подготвуваме најчесто во 250 мл. полумасно млеко (млеко со ниска масленост) во што додаваме две лажици од шејкот (26 гр.). Наместо полумасно млеко можеме да го направиме и со било кое растително млеко (бадемово, кокосово, …) или пак со 250 мл. вода заедно со најмалку 2 лажици протеински додаток во прав (PDM) или најмалку 2 лажици Herbalife 24 rebuild strength

  • Во диета за намалување на тежината – јадеме 1 класичен оброк (ручек или вечера), а два оброка во денот (доручек и ручек или доручек и вечера) заменуваме со шејк со вкус по свој избор.
  • Кога се храниме здраво и балансирано, и внимаваме на здрави оброци (диета за одржување на тежина) – два оброка во денот ќе ни бидат нутритивно урамнотежени, а еден оброк ќе замениме со шејк. Најдобро, секој појадок (прв оброк во денот) да ни биде шејк, а во останатиот дел од денот да избираме добри намирници за нутритивно урамнотежени оброци.

  Како се подготвува заменскиот оброк со Herbalife Формула 1 шејк ?

  Колку и да објаснуваме со текст, најлесно е тоа да го видите преку следново видео.
  Во нашата кувар со рецепти за здрави оброци имаме преку 200 различни комбинации на заменски оброци подготвени со овој неверојатен Herbalife Формула 1 шејк.

  Препуштете му се на чоколадното задоволство со Ф1 со вкус на Smooth Chocolate. Овој заменски оброк, што целосно одговара за вегани и не содржи млечни состојки*, е богат со протеин што придонесува за одржување и раст на мускулната маса и обезбедува совршена рамнотежа на витамини и минерали плус масти. Веган по избор, љубител на чоколадо по природа.

  Побарај своја диета и бесплатен совет од личен тренер за исхрана

  Може да ви се допаѓа и…