Wellness – добро чувство, добросостојба

МОЖНОСТ ЗА СЕБЕ,
СВОЈ ПОДОБАР ИЗГЛЕД, ПОДОБАР ЖИВОТ


Формула 1 шејк заменски оброк

За појадок, за ручек или вечера.
Замена за оброк – кога слабееш, додаток на оброк – кога се поправаш.

Нарачај

Инстант енергетски напиток - чај лимон 50 gr

Herbal Aloe – алоја концентрат

Овој уникатен спој на оранжов пеко – традиционален црн чај и зелен чај со екстракти од цвет на малва, цвет на хибискус и семе од кардамон, ќе ве живне и ќе ве освежи.

НАРАЧАЈ

Herbal Aloe – алоја концентрат

Создаден од листот на алоја вера, Herbal Aloe концентратот е освежителен напиток што содржи сок од алоја вера и на водата ѝ дава освежителна цитрусна нота.

НАРАЧАЈ

Logo created by DesignEvo logo maker
ИМАШ ВИШОК ТЕЖИНА ?

СТАРТУВАЈ ВО ФИТ МАРАТОН

Приклучи се во нашата следна група за поддршка, и стопи 2-4 кг. во првите десет дена.

 


ПРИЈАВИ СЕ

Популарни производи


1


Add to wishlist

Herbalife формула 1 шејк – вкусен, здрав заменски оброк – Banana Cream

2,666 ден
Add to cart

Богат и кремаст заменски оброк подготвен со Herbalife Формула 1 шејк.

Се подготвува за 30 секунди.
Подготвениот оброк е комплетно изабалнасиран нискокалоричен оброк, со сите неопходни 25 минерали и витамини – сите неопходни микронутриенти и макронутринети за цел ден.
Неверојатен вкус во само 220 kcal.

Здрава навика: секое утро шејк за појадок.
Појадокот е најважниот оброк во денот, дознај зошто.

Овој заменски оброк го користиме во своја диета за здраво слабеење, за зголемување или одржување на тежината. Побарај своја диета од свој тренер за исхрана – бесплатно.

Дознај повеќе за попустите за членови во нашиот тим.
Пиши ни во чат, веднаш ќе ти одговориме.Добредојде …

Ние сме Горан и Соња, тренери за исхрана.

И ние сме фанови за правилна исхрана и активен начин на живот. Дел сме од заедница на позитивни, енергични и проактивни луѓе. Водиме и наш тим и досега се погриживме повеќе од 2000 луѓе да живеат поздраво, со подобри навики со исхраната, со поквалитет lifestyle.

И ние сме членови во Herbalife Nutrition, здрава заедница од преку 5 милиони членови од преку 96 земји ја шириме мисијата за здравје, виталност, финансиска независноста и слобода...

Кажавме ДА на Herbalife пред 16 години, кога за прв пат ги пробавме производите, направивме неверојатни резултати, Горан намали 25 кг. поткожни и стомачни масти а Соња зголеми 8 кг во здрава мускулна маса.

И од тогаш до денес, целото наше семејство ги користиме сите производи и со уживање го стартуваме денот со правилен појадок – чаj, aлоја и шејк.

Повеќе од 16 години помагаме со препораки, лична грижа и наши проекти секој што го познаваме и запознаваме да дојде до свој резултат и постигне своја цел.

Тука сме и за тебе.


Закажи си 1 на 1 советување своја фит форма


Што има тука за тебе ?

Привилегии и можности кои се феноменални, инсипиративни, мотивирачки, привлечни и достапни за секого без разлика на возраст, пол, раса, место на живеење. Шанса за лична промена, твое најдобро издание преку поквалитетна исхрана, подобри навики во исхраната и подобри заработки.

Од мене и целиот Herbalife Nutrition тим на членови добиваш влез во целосно разработен online систем на мотивација, поддршка, менторство и едукација за остварување на твоите цели со исхраната и заработките.

Заедно формираме здрава заедница

И ти и јас ја имаме истата шанса во нашите животи – можностите кои ни доаѓаат можеме да ги искористиме или да ги пропуштиме. И, ако си отворен за информации, немаш его, си подготвен / а да учиш и да се подобруваш, тогаш и твојот успех е неизбежен.

Учејќи да се храниш поздраво и правејќи свој резултат, стануваш обучен тренер за исхрана. Го препорачуваш твојот резултат, твојата програма за исхрана и план на оброци на секој кој ти е драг и сакаш да му помогнеш. Го користиш online системот за поддршка и проектите 21 дневен фит предизвик, Школа за исхрана, Fit Camp, Академија за членови и Академија за супервизори.

Создаваме резултати кои инспирираат

Нашиот албум со резултати на инспиративни трансформации секојдневно се збогатува со нови и нови. Приказната за мојот резултат можеш да ја прочиташ тука, а тука се безброј други кои секојдневно се дополнуваат.

Секој кој ни се приклучува во нашите проекти и заедница прави резултат. А тоа се подобрени навики во исхраната, нови рутини во денот со избор на храна, распоред на оброци, правилно пиење вода, физичка активност, подобра организација на своето време за себе и се’ друго што го исполнува секојдневието..

Запознај се со нашите активности, дознај како можеш да ги искористиш за резултати – свој и за целата своја фамилија.

НАШИ ПРОЕКТИДознај повеќеДознај повеќе

Дел од тоа што научивме и и применуваме секојдневно

Совети и препораки

За совет и препорака за твој резултат и план на исхрана, јави ни се на +389 74 246801

02
Apr

Прашајте се колку здрави сакате да бидете?

Најдобра верзија од самите себе не значи само добра бројка на вагата. Кај секого е различно. Без оглед на тоа дал…

Continue reading


19
Mar

Сакате повеќе ЕнЕрГиЈа?

Сакате повеќе енеријга ?Повелете неколку совети
1. Вежбај во утринс…

Continue reading


18
Mar

3 важни причини зошто да започнеш на програма за слабеење

3 важни причини зошто да започнеш на програма за слабеење ако сега имаш вишок кг. Прочитај со внимание.

Continue reading


03
Mar

Слабеење е дел од личниот развој

Да, слабеењето е поврзано со начинот на размислување и начинот на кој живееме, својот lifestyle. Како се однесува…

Continue reading


01
Mar

Типови на мускули

Dr. David Heber ни зборува за трите различни типови на мускули кои користат масти и јаглени хидрати за енергија: …

Continue reading


01
Mar

5 причини зошто да ни се приклучите во ФИТ МАРАТОН

Од многуте придобивки издвојуваме само 5 – одлични причини зошто да ни се приклучите во ФИТ МАРАТОН:

Continue reading


28
Feb

Чоколадни тортици

With Protein Bake Mix, there are endless possibilities.
Whether you…

Continue reading


28
Feb

Совршена можност за работа со скратено работно време (part-time job)

Совршената можност за работа со скратено работно време (part-time job) е различна за различна личност во зависнос…

Continue reading


27
Feb

Клучен оброк во денот е појадокот

Да да, клучен оброк во денот е појадокот.
И кога не прашуваат нашит…

Continue reading


25
Feb

Lifestyle challenge – ПАРИ

Секогаш важна работа во животов во денешницава: ПАРИ
И за да ги им…

Continue reading


02
Jan

Желби и цели

Хеј,
Ете, почна и Новата 2023-та година.

Continue reading


02
Jun

Балансирај ја својата исхрана

Ајде кратко да подобјаснам некои ствари Повторувањето е секогаш мајка на знаењето.Вечер н…

Continue readingLoad more posts
Loading…

КОНТАКТ

Разгледуваше и не знаеш од каде да почнеш ?
Имаш многу прашања и претпоставки и сакаш да дознаеш како ќе направиш резултат сега и ќе го задржиш засекогаш ?
Ти треба препорака за старт, поддршка и мотивација ?

Супер – тука сме ! Постави прашање коментар или прашање или прати порака преку овој формулар. Добиваш одговор од нас веднаш.

Одиме до резултат, заедно !

Контакт форма

Ги прочитав и се согласувам Правилата и условите и Политиката за приватност