Веќе сите знаат дека појадокот е најважниот оброк во денот. Но важно е да знаеме што треба да обезбеди правилен појадок?

1. Рехидрација – пиеме најмалку 1-2 чаши вода на гладно (500 ml. вода). Се прашувате зошто? Во текот на ноќта сме изгубиле минимум 1 литар вода за дишење, за потење, а наутро, штом ќе станеме, потребно е да испиеме 1-2 чаши вода за да надоместиме дел од потрошеното. Одличен додаток е Алоја, за подобра хидрација наутро, но и за прочистување на телото, подобар имунитет итн.

2. Обнова на енергијата – се постигнува само со избалансиран и целосен сет на хранливи состојки со што обезбедуваме одржлива енергија за денот. Не ни се приспива кога ќе го изедеме оброкот, сити сме најмалку 3 часа, стартувме енергично, витално, фокусирано на дневните обврски.

3. Витални нутриенти – „градежен материјал“ за создавање нови клетки и за обновување на ткивата, што му овозможува на телото цел ден да функционира во топ форма.

4. Стабилно ниво на шеќерот во крвта – со правилен појадок шеќерот во крвта е стабилен преку целиот ден. Тоа го чувствуваме на различен начин, а најмногу преку стабилна енергија и апетит во текот на целиот ден. Правилен појадок спречува високо и нестабилно ниво на шеќерот во крвта, а со тоа и зголемено лачење инсулин, не се создаваат масни наслаги и не се губи здрава мускулна маса.

Секој појадок што ги задоволува сите овие критериуми, овозможува на телото да функционира во топ форма, одржуваме здрава телесна тежина, а телото ја користи енергијата депонирана во масните наслаги, со што се спречува непотребното и опасно губење здрава мускулна маса.

Се прашувате кој е тој правилен појадок кој ќе биде нискокалоричен, вкусен, брз и лесен за приготвување, по цена поефтин од бурек, а по состав незаменлив, неспоредлив ?

Ние го знаеме одгворот – тоа е шејкот на Herbalife. Формула 1 е комплетниот избалансиран нутриционистички шејк – оброк во чаша прилагодлив за сечија потреба; потоа Herbal Aloe – за детоксификација, имунитет, хидратација, детокс; и инстант чај за топење масти, енергија, хидратација, детокс.

Сакаш да го пробаш ? Сврти на +38974246801 и избери си вкус. Ќе се дружиме на доручек..

Започни со правилен појадок, нарачај си тука

Правилен појадок – основна програма

Основна програма за слабеење со здрав појадок во комбинација со неколку производи е основната програма за намалување на телесната тежина со здрав појадок се состои од 3 производи на Herbalife Nutrition:
  • 1 x Formula 1 Herbalife шејк
  • 1 x Thermojetics чај (вкус лимон или праска)
  • 1 х Aloe напиток – концентрат
Сетот ти овозможува правилен појадок за период од 1 месец. Со други зборови, 1 чаша чај со алое + 1 шејк секое утро. Со секј нарачан пакет добиваш подарок: bodyscan анализа и програма за исхрана. Дознај повеќе за попустите за членови. Контактирај не на +389 74 246801

 

Related Posts